06.11.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Ні - діабету! У Трускавці закликають безкоштовно виміряти рівень глюкози в крові

Ні - діабету! У Трускавці закликають безкоштовно виміряти рівень глюкози в крові

У Трускавці триває акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету». До 18 листопада включно усі мають можливість безкоштовно виміряти рівень цукру в крові. Як розповів головний медик трускавецької лікарні Ігор Стасик – визначити такий важливий показник, як кількість глюкози в крові, можна звернувшись до своїх сімейних лікарів, дільничних терапевтів, а також у процедурному кабінеті №105 поліклінічного відділення. Саме там слід здати прості, однак життєвоважливі аналізи. На обстеження можна взяти й дітей.

У медиків можна також проконсультуватися та дізнатися усю вичерпну інформацію про діабет, чим він небезпечний та як зарадити недузі. Окрім цього трускавчан закликають при необхідності пройти консультацію і в ендокринолога (кабінет №507) поліклініки.

Профілактику та раннє виявлення діабету у Трускавці проводять не просто так – 14 листопада Всесвітній день діабету. Діабет  хронічне захворювання, яке виникає, коли підшлункова залоза більше не може виробляти інсулін.Інсулін - гормон, який дозволяє глюкозі з їжі проходити з кровотоку в клітини тіла, щоб виробляти енергію. Коли стається збій тіло не може виробляти інсулін або неефективно його використовує ,тож підвищується рівень глюкози в крові (гіперглікемія). Сьогодні цукровий діабет - одна з провідних медико-соціальних проблем всього світу, яка стрімко набирає обертів. Статистика невтішна: у світі вже 425 млн. осіб живуть із цією хворобою. За прогнозами експертів до 2035 р. кількість пацієнтів з цукровим діабетом збільшиться до 592 млн., а той більше. Не оминуло це захворювання і Україну. За офіційними даними Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров'я України, в 2017 р. у нас зареєстровано 1 270 929 хворих на діабет, зокрема 103 927 осіб, у яких цю недугу діагностовано вперше, а під диспансерним наглядом на кінець року перебувало 1 183 047 осіб. Щорічно ці показники невпинно зростають. Окрім цього чимало пацієнтів і не здогадуються, що є хворі на діабет. Недугу запідозрити просто.

Основні симптоми хвороби:

-надмірне сечовиділення;

-спрага;

-постійне відчуття голоду;

-втрата ваги;

-стомленість;

-погіршення зору.

 

З метою підвищеної обізнаності населення України про цукровий діабет щорічно і проводять кампанії по ранньому виявленню недуги та її профілактиці. І найголовніше -  закликають людей виміряти рівень цукру в крові.

 

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle