13.07.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Музей Михайла Біласа став переможцем проєкту Українського культурного фонду

Музей Михайла Біласа став переможцем проєкту Українського культурного фонду

Художній музей Михайла Біласа виборов перемогу у проєкті “Музей відкрито на ремонт - 2020”. Цей культурний проєкт - це довготривала програма підтримки регіональних музеїв Українським культурним фондом, що направлена на актуалізацію та популяризацію теми збереження об'єктів історико-культурної спадщини, починаючи з кінця ХІХ ст. і до сучасності.

Новиною про перемогу музею Михайла Біласа у соціальній мережі Фейсбук днями поділилася директор храму мистецтв – Олена Білас-Березова. 

На проект було подано 142 заявки музеїв із 116 населених пунктів із 24 областей України. У результаті відбору – обрано 22 музеї. Серед яких і наш трускавецький. Очікуємо приїзду команди Українського культурного фонду в Трускавець – тоді ж буде і відомо більше деталей про реалізацію їхнього проєкту у нашому музеї, - повідомила Олена Білас-Березова. 

Під ремонтними роботами слів розуміти не традиційні косметичні роботи із заміни вікон чи дверей у приміщенні музею, а осучаснення методів та форматів роботи музею, подачі інформації тощо. Це стосується виставкової діяльності та зберігання експонатів, дослідницької, просвітницької та комунікаційної функцій – пояснює Олена Білас-Березова. Основна ідея проєкту полягає у перетворенні музеїв на сучасні культурні центри, що активно включені у життя свого міста і формують гуманітарну політику своїх регіонів.

Додамо, «Музей відкрито на ремонт» – дослідницький проект під час якого до роботи музеїв залучають кураторів, оновлюють матеріально-технічну базу, організовують навчання для музейних працівників та розробляють і реалізовують комунікаційну концепцію для кожного музею. Результатом проекту стають виставки, ряд освітніх заходів для музейників та відвідувачів і методологічні рекомендації для подальшого розвитку музеїв.

 

Наталя Зелена


Социальные комментарии Cackle