25.05.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Монетизації пільг за проїзд у Трускавці не буде. Кошти й далі відшкодовуватимуть перевізникам з міського бюджету

Монетизації пільг за проїзд у Трускавці не буде. Кошти й далі відшкодовуватимуть перевізникам з міського бюджету

У Трускавці порахували та вирішили - перехід на монетизацію пільгового проїзду усіма видами транспорту загального користування для скарбниці міста надто дороге задоволення. Тож його запроваджувати не будуть. Оскільки така грошова компенсація усіх пільгових верств населення обійдеться курорту в кругленьку суму - щонайменше у 13 млн. грн. на рік. Місту простіше й дешевше компенсувати витрати за безкоштовний проїзд пільговиків безпосередньо перевізникам.

Таку новину 24 травня на засіданні бюджетної комісії озвучила начальник управління праці та соціального захисту населення ТМР Віра Ільницька. Посадовиця зауважила, постанова Кабінету Міністрів України №197 від 14 березня 2018 року передбачає добровільну монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування, яку мали б виплачувати мешканцям органи місцевого самоврядування із власних бюджетів. У протилежному випадку органи місцевої влади мають на власний розсуд вирішити це питання – тобто компенсувати безоплатний пільговий проїзд напряму перевізникам. До другого варіанту, який на сьогодні і діє в Трускавці, тут й далі схиляються. Оскільки , як зауважила Віра Ільницька, у курортному місті є 2060 осіб, які мають право на отримання пільг на безоплатний проїзд у громадському транспорті. «Урядовою постановою передбачено, що обласна адміністрація встановили суму щомісячної готівкової виплати на одну пільгову особу в розмірі 135 грн. Ми зробили розрахунок і отримали суму у 2 млн. 680 тис. грн. Саме стільки коштів на готівкову компенсацію пільговикам мали б виділити з місцевого бюджету, починаючи з 1 червня до кінця цього року.», - роз’яснила пані Ільницька.

Також, за словами посадовиці, до пільгових верст населення у Трускавці слід віднести ще три категорії громадян – це особи, які нагороджені відзнаками за заслуги перед містом, почесні громадяни міста та учасники бойових дій УПА. Відтак якщо перевести пільговий проїзд і цих громадян на монетизацію – то у рік бюджету Трускавця пільговики обходитимуться у 4 млн.600 тис. грн. І це ще без пенсіонерів за віком, яких у місті нараховується 4 700 осіб. «Якщо передбачити кошти на грошову компенсацію і пенсіонерам то отримаємо ще суму у 7 млн. 600 грн. », - констатувала керівник управління праці та соціального захисту населення.

Що стосується сплачених коштів містом перевізникам напряму за пільговий проїзд, то тут суми значно скромніші – у минулому році перевізники отримали 710 тис. грн. компенсацій. З цієї суми 540 тис. грн – були кошти міста , а 170 тис. грн.– з області. Цьогоріч область не буде плати жодної копійки транспортникам за пільговиків, відтак у Трускавці уже передбачили 577 тис. грн. з місцевого бюджету на ці витрати, а також 160 тис. грн. на компенсацію пільгового проїзду у залізничному транспорті.

Ірина Романова

Социальные комментарии Cackle