09.10.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Ми вкладаємо великі кошти з бюджету у спортивні й культурні події у Трускавці, - Андрій Кульчинський

Ми вкладаємо великі кошти з бюджету у спортивні й культурні події у Трускавці, - Андрій Кульчинський

Таке зізнання  трускавецького мера прозвучало під час пресконференції, яка відбулася учора, 8 жовтня, в інформаційному агентстві «Укрінформ».
Андрій Кульчинський повідомив присутнім, що у Трускавці проходить багато подій.

- Ми намагаємося фонтанувати і ведемо себе в цьому плані дуже агресивно, вкладаємо великі кошти. І в той же час, коли воно проходить якісно і йде поступ, то відповідно усвідомлюємо, що воно дійсно є вдало. Потрібно його продовжувати, - так креативно висловив своє бачення трускавецький мер, очевидно, узагальнивши культурні й спортивні заходи займенником «воно».

- До Трускавця приїжджає багато іноземців, у першій трійці – гості з Азербайджану, - продовжив розповідь Андрій Кульчинський. - Я особисто багато разів був Баку на виставках, до нас підходив президент Азербайджану, міністри. І коли ти бачиш, наскільки позитивно ця нація відгукується про Україну, то якось хочеться зробити зустрічні кроки, щоб показати нашу з ними спорідненість. Бо ми є дуже подібні, в нас багато  спільних речей, і конкурс вокалістів є відображенням пошани до Мусліма Магомаєва. Наша місія допомагати мистецтву України розвиватися, - підсумував трускавецький мер.Нагадаємо, що торік на проведення конкурсу пам’яті Мусліма Магомаєва з бюджету Трускавця виділили понад 140 тис грн.

Як правило, аби взяти участь в аналогічному заході, конкурсанти мають сплатити фінансовий внесок. Однак, за ініціативи трускавецького мера Андрія Кульчинського, місто взяло усі видатки на себе - конкурсанти були на повному бюджетному забезпеченні! Коштом трускавецьких платників податків для них організували і насичену розважальну програму. А також виплатили грошову винагороду лауреатам.

Про це під час пресконференції розповіла Наталія Кудряшова, яка представляє азербайджанський культурний центр. За її інформацією, винагорода за перше місце у конкурсі становила 1000 доларів, за друге – 750, за третє – 500. 

- Крім того, що учасники ні за що не платили, вони ще й гроші отримали, - радісно повідомила про головні переваги заходу пані Кудряшова.

Своїми враженнями також поділився лауреат конкурсу Станіслав Зубар. Він розповів, як організатори опікувалися учасниками, смачно їх годували, поселили у хороші номери ще й подбали про дозвілля, наситивши перебування екскурсіями та розвагами.

- Усі конкурсанти потоваришували, у нас не було конкуренції, не важливо було, хто програв, хто виграв, ми мали одну ціль – прославити пам'ять великого Мусліма, - запевнив Станіслав Зубар, який є солістом Національного академічного естрадно-симфонічного оркестру.

Лауреатами першого конкурсу також стали: Анна Зарецька, солістка Київської опери та Національної академічної капели ім. Л.Ревуцького, Дмитро Воронов, соліст Національної оперети України та Національної академічної капели ім. Л.Ревуцького, Денис-Даниїл Богачов, Одеський театр опери та балету, Ельнара Алієва, Харківський театр опери та балету.

Цього року конкурс вокалістів пам’яті Мусліма Магомаєва знову планується профінансувати коштом трускавецьких платників податків. Такі наміри влади викликали спротив - зареєстровано петицію з вимогою скасувати видатки з бюджету для його проведення. Мешканці Трускавця наголошують: вони не проти конкурсу й не мають упереджень щодо творчості Магомаєва. Однак такий захід мала б профінансувати азербайджанська спільнота, а не міський бюджет.

Свій внесок, очевидно, могли б зробити і учасники, як бачимо, більшість з них є самодостатніми зрілими виконавцями. Тоді б конкурс не перетворювався у кількаденний відпочинок «ол-інклюзів» у курортному Трускавці з відсутністю конкуренції.

Петиція уже набрала більшу частину необхідних для розгляду голосів. Хто ще не встиг проголосувати, може зробити це за посиланням.  

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle