12.07.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Мешканцям - дулю! У Трускавці людям не дають облаштувати паркінг в житловому районі

Мешканцям - дулю! У Трускавці людям не дають облаштувати паркінг в житловому районі

Не на користь громади, а для комерційних справ! У Трускавці виникло протистояння між мешканцями будинку на Стуса, 14 та владою оздоровниці. Каменем спотикання стало приміщення старої занедбаної бойлерної, що розташована на території ОССБ. Спостерігаючи за тим, як аварійний об’єкт руйнується та становить загрозу для перехожих – мешканці будинку на чолі із ініціативним трускавчанином, колишнім атовцем Іваном Синютою розробили проект паркінгу на території, де зараз знаходиться бойлерна. Люди кажуть - місць у дворі їхньої багатоповерхівки для паркування автівок - обмаль, натомість на території бойлерної можна було б їх облаштувати. Проект візуалізації майбутньої облагородженої стоянки пан Синюта прикріпив до петиції, яку мав намір зареєструвати на сайті Трускавецької міської ради. Та тут на нього чекали невдачі.

- Два рази мені було відмовлено у реєстрації петиції. Одного разу чиновники міської ради послалися на те, що бойлерна має використовуватися суто для суспільних потреб. Мешканці Стуса і є представниками суспільства, які потребують паркінгу в своєму мікрорайоні замість аварійної будівлі. При другій спробі зареєструвати петицію мені повідомили, що приміщення бойлерної здане в оренду приватнику під склад. Виходить ще більший парадокс – про суспільну потребу чиновники миттю забули і врахували лише комерційні інтереси приватної особи, - резюмує пан Синюта.

На підтвердження своїх слів Іван Синюта цитує електронні відмови-відписки від чиновників на його дії: «Будівля бойлерної та земельна ділянка за адресою Стуса,14 перебуває у комунальній власності Трускавецької міської ради і може бути використана для обслуговування інших будівель громадської забудови (обслуговування об'єктів технічної інфраструктури міста). Дії по демонтажу будівель комунальної власності будуть розцінюватися як обмеження прав і свобод людини та ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг».


Що найцікавіше – приміщення занедбаної бойлерної орендар почав змінювати під себе. Як розповідають мешканці Стуса, 14, із ветхої споруди похапцем стали вивозити старе майно і обладнання у невідомому напрямку. Такий процес люди зафільмували на відео. Окрім цього Іван Сенюта каже, є чутки, що приватник у приміщенні хоче облаштувати не склад, а магазин, що мешканці не вітають. Оскільки підвіз товарів до такої торгової точки проходитиме через їхній двір.

Не перетворювати житловий квартал у промислову зону - закликають на Стуса. А ще обурені люди днями вивісили на приміщення бойлерної плакат із своєю вимогою, де просять чиновників одуматися та підтримати їхнє право на облаштування тут стоянки. Однак величезний банер блискавично із будівлі зник.

- До 2012 року бойлерна була зареєстрована за цією ж адресою, що і будинок на Стуса 14 і тільки рішенням Трускавецької міської ради № 195 від 19.07.2012 року адреса бойлерної була змінена на В.Стуса 14а. У мешканців будинку є усі права на облаштування паркінгу на місці старої бойлерної і нехай чиновники зрозуміють, що віддавши в оренду цей об'єкт, вони створюють конфлікт між мешканцями будинку і орендарем. А до чого доведе цей конфлікт - час покаже. Ми не будемо здаватися й використаємо усі законні методи, щоб відстояти свої права щодо паркінгу. Звернемося до суду та організуємо акції протесту біля міської ради, - наголошує Іван Синюта.

Тож продовження цієї історії буде!

 

Ірина Романова

Социальные комментарии Cackle