05.11.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Медична реформа - в дії! Сімейні лікарі Трускавця уже отримують нові зарплати

Медична реформа - в дії! Сімейні лікарі Трускавця уже отримують нові зарплати

Трускавецькі медики первинної ланки допомоги  другий місяць поспіль отримують премії до своїх  зарплат. Додаткові кошти сімейним лікарям оздоровниці скеровують із фінансів, отриманих від Національної  служби здоров’я України. З 1 жовтня набула чинності підписана угода між Трускавецькою міською лікарнею та Національною службою здоров’я України. Остання є центральним орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

На практиці усе виглядає так – держава проводить паралель між заробітною платою сімейних медиків та кількістю пролікованих ними хворих, тому скеровує медпрацівникам первинки за пацієнтів кошти. Чим більше підписаних декларацій із пацієнтами має тепер сімейний лікар, тим більшою є його заробітна плата.

За словами головного лікаря Трускавецької міської лікарні Ігоря Стасика, курортне місто є друге в області за кількістю укладених декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями. Станом на 5 листопада в оздоровниці підписано понад 15 тисяч декларацій, це становить 74,2% від загальної кількості мешканців курорту. Відтак другий місяць поспіль Трускавець отримує кошти від Національної служби здоров’я. Так за жовтень НСЗ України скерувала в курортне місто 1 млн.12 тис. 711 грн. За листопад нарахування медикам первинки курорту становить 1 млн. 40 тис. 549 грн. Отримані кошти від НСЗ до нового року надаватимуться у вигляді премій до зарплат медиків, - пояснює Ігор Стасик.

Так сімейні лікарі, які уклали до 450 декларацій із мешканцями, отримують 25% посадового окладу премії до своєї зарплати, ті медики, які зуміли підписати до 900 декларацій – отримують 50% посадового окладу премії, лікарі, які мають до 1300 укладених декларацій, отримують 75% премії. Сто відсотків премії  у тих медиків, які мають підписаних декларацій із пацієнтами від 1300 до 1800.

Якщо вдатися до порівнянь – то до жовтня лікар вищої категорії сімейної практики в Трускавці отримував на руки 5 тис. 390 грн., тепер ж з преміями медпрацівники  отримують на руки 8 тис. 814 грн.

- Однак наголошую, з 1 січня медичні працівники сімейної практики отримуватимуть заробітні плати суто за пролікованих ними хворих. Така вимога нової медичної реформи, що інтенсивно втілюється в життя по всій Україні. Паралельно зростає  посадовий оклад медиків первинки на 250%. Тому  ми прийняли рішення відмінити введені ще за радянських часів надбавки до зарплат згідно категорії лікаря, його медичного та дільничного стажу, - повідомив пан Стасик.

Як пояснює Ігор Стасик, із збільшенням на 250% посадового окладу медиків первинки заробітна плата цих лікарів  із 1 січня в Трускавці виглядатиме наступним чином:

-сімейний лікар отримуватиме 8 тис. 678 грн.,

-педіатр – 8 тис.17 грн,

-терапевт – 8 тис.17 грн,

-сімейна медсестра – 6 тис.782 грн,

-медсестра дільнична – 6 тис.388грн,

-медсестра дитяча – 6 тис.388 грн.

Окрім того головний лікар курорту розповів, що Трускавець до нового року планує втілити в життя ще один грандіозний  медичний задум – відкрити на базі приймального покою ТМЛ сучасний кабінет первинної медичної допомоги, який працюватиме і у вихідні дні. «Цей кабінет плануємо оснастити найсучаснішою апаратурою - електрокардіографом, інгаляторами, приладами для вимірювання рівня цукру у крові та проб на інші аналізи тощо. Хочемо, щоб наш кабінет сімейної допомоги став одним із зразкових та кращих  в області», - наголосив пан Стасик.

Наталя Зелена


Социальные комментарии Cackle