05.02.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Мало проектів - мало коштів! Трускавець спромігся подати лише 16 проектів на обласний конкурс

Мало проектів - мало коштів! Трускавець спромігся подати лише 16 проектів на обласний конкурс

Знову в кінці потяга – Трускавець цьогоріч подав на обласний конкурс розвитку територіальних громад тільки 16 мікропроектів. Якщо всі вони переможуть, що мало ймовірно, то місто зможе отримати з області майже 2 млн грн, стільки ж мають скласти й видатки з міського бюджету й участь громади.

- Ми свідомо йшли за принципом: одна установа – один проект, оскільки цього року організатори конкурсу збільшили необхідний відсоток співфінансування з бюджетів міст. Тому краще взяти один проект, який матиме набагато більше шансів, аніж розпилюватись на велику кількість, - висловив своє бачення міський голова Трускавця Андрій Кульчинський під час  апаратної наради у мерії. 

У той час сусідній Дрогобич подав до участі у конкурсі 80 мікпропроектів! За словами менеджера комунальної установи «Інтитут міста» Тараса Перхуна, минулого року місто Котермака підготувало на обласний конкурс 96  проектів. Не всі із них, звісно, перемогли, однак ті, що були відібрані комісією, а це майже 40 проектів,  залучили в місто понад 5 млн грн додаткових коштів. На таку ж суму в місті Котермака розраховують і цьогоріч, вважаючи, що чим більше проектів готувати – тим більша вірогідність здобути перемогу й відповідно – додаткове фінансування!

Зазначимо, що обласний конкурс підтримки місцевих ініціатив проводиться щороку і є хорошою можливістю залучити для реалізації тих чи інших потреб на місцях додаткові кошти. У конкурсі можуть брати участь проекти, розроблені сільськими, селищними, міськими, районними радами, або подані громадськими  організаціями, ініціативними групами, ОСББ, благодійним фондами. Для підтримки дотаційних територій цьогоріч  збільшено вагу індексу податкоспроможності при оцінці проектів. Порівняно з минулим роком максимальний бал при врахуванні індексу податкоспроможності зріс від 1 до 2. Це дозволить територіям із незначними фінансовими можливостями отримати додаткові бали та конкурувати з іншими.

Як не прикро, але Трускавець пасе задніх і в поданні заявок на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Торік місто залучило незначну суму коштів з фонду – 2 млн 784 тис грн. Переможцями стали проекти щодо створення регіонального центру сприяння здорового способу життя на базі НВК «СЗШ№2-гімназія» тареконструкція фасаду дитсадка "Теремок".

А цього року Управління розвитку міста, яке очолює Наталя Скибак, подало  у ДФРР 4 проекти, які стосуються  придбання туристичних знаків, створення центру сприяння здорового способу життя, реконструкції центальної бібліотеки, курортного парку.

Для порівняння, нашому сусіду Дрогобичу вдалося в 2018 році завдяки Державному фонду регіонального розвитку отримати 27 млн грн! Різниця у залучених додатково до міста коштів порівняно з Трускавцем – колосальна! Усе скидається на те, що напрацьовувати перспективні проекти в оздоровниці чиновники неспроможні – їм значно простіше транжирити бюджетні кошти !

Ірина Романова

Социальные комментарии Cackle