18.12.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Маємо шанс увійти в історію, як люди, причетні до знищення курорту, - депутат Юрій Яворський

Маємо шанс увійти в історію, як люди, причетні до знищення курорту, - депутат Юрій Яворський

Відсутня стратегія розвитку курортного міста, витрачені кошти на численні концерти та бездіяльність влади в напрямку природоохоронних заходів  в Трускавці – останнє в цьому році сесійне засідання міської ради не пройшло спокійно. Міському голові Андрію Кульчинському дорікнули суттєвими недопрацюваннями.

Важливим питанням на сесії стало затвердження бюджету Трускавця на 2020 рік. Після озвучення цифр у депутата Юрія Яворського виникло чимало запитань. Зокрема, обранець громади поцікавився у міського голови Андрія Кульчинського, чому місту вистачає коштів на все, окрім на заходи зі збереження гідромінеральної бази курорту. Є задавнене та болюче питання Трускавця – відведення ґрунтових вод на вулиці Франка, яка знаходиться  у першій санітарній зоні.  

- Ми сьогодні прочули, що в Трускавці готові закласти 700 тис грн на так звану промоцію міста, насправді ж кошти скеровують на численні фестивалі, концерти та авторалі. Зате з року в рік не знаходиться фінансів на природоохоронні заходи, хоча саме мінеральні води – є єдиним багатством Трускавця, і, власне, санаторно-курортні заклади – найпотужнішими платниками податків. Пропоную в терміновому порядку виділити кошти на залучення фахівців для того, аби вони оцінили проблематику, напрацювати комплексну програму по захисту мінеральних джерел курорту. А ми її реалізували! Якщо цього не робитимемо – то і міський голова, і ми, депутати, маємо шанс увійти в історію, як люди, причетні до знищення курорту. - резюмував Юрій Яворський.

Риторика пана Яворського не припала до душі керманичу міста Андрію Кульчинському. Замість того, щоб шукати вихід із ситуації мер вирішив заговорити питання. Взявся вихваляти, що зроблено за його каденції для міста: ініційовано процес отримання статусу  курорту державного значення, місто за крок до утворення спільного підприємства з «Трускавецькурортом», що, на думку мера, допоможе вирішити і проблему належного догляду за мінеральними джерелами. У питанні відводу ґрунтових вод мер висловився коротко – з вулиці Франка слід відселяти частину людей, тоді вдасться уникнути колапсу. Та цього місто не може собі дозволити, коштів на це бракує. 

Закопати сокиру війни в словесній перепалці між мером оздоровниці та депутатом Яворським взявся начальник фінансового управління Микола Федоричак. Він запропонував Юрію Яворському підготувати на сесійне засідання, що пройде в лютому, пропозиції, відтак тоді вдасться внести корективи в бюджет Трукавця на наступний рік.

Ірина Романова  Социальные комментарии Cackle