09.12.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Містечковий конкурс, або як трускавецький мер розтринькав 200 тис грн з бюджету

Містечковий конкурс, або як трускавецький мер розтринькав 200 тис грн з бюджету

«Найгучніша подія у Трускавці, промоція курорту, підтримка молодих талантів» – які тільки не піарили конкурс вокалістів імені Магомаєва його організатори. Насправді ж він виявився закритою тусівкою, таким собі містечковим заходом, який не викликав особливого зацікавлення ні у трускавчан, ні у відпочивальників. 
Про це свідчить опитування «Джерел Трускавця», яке проводилося напередодні конкурсу й у день  завершення. З’ясувалося, що частина респондентів й гадки не має, що у місті-курорті «прогримів» такий захід, хоча рекламних щитів у місті було достатньо. Дехто з опитаних стверджував: так, про конкурс чули, але інтересу не викликає – зате придбали квитки на концерт національного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». 

А переважна більшість трускавчан зійшлася на думці, що бюджетні кошти потрібно скеровувати на заходи, які б вшановували українських виконавців, таких як всесвітньо відомі українські оперні співаки Василь Сліпак, Іван Пономаренко,  Дмитро Гнатюк,  Анатолій Солов'я́ненко, композитор-виконавець Володимир Івасюк…


Натомість організатори конкурсу – міська рада й азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва, який представляють пан Аббасов і Кудряшова,  зі всіх сил намагалися довести  спорідненість цього співака й українців. Головним аргументом було те, що Народний артист СРСР Магомаєв виступав на світових сценах у той час, коли нашим виконавцям це було заборонено, маючи в репертуарі аж дві українські народні пісні.

Що стосується конкурсу його імені, який вже другий рік поспіль відбувається у Трускавці, то він відрізняється від інших тим, що учасникам гарантують повне утримання. До того ж конкурсанти, серед яких є й зрілі самодостатні співаки, звільнені від сплати вступного внеску. На цьому наголосив під час прес-конференції член журі, завідувач кафедри сольного співу Національної музичної академії ім. П. Чайковського Олександр Дяченко:

- Я маю досвід участі у різних конкурсах - жоден не обходиться без реєстраційного внеску учасників. І ніколи організатори не забезпечують усіх проживанням, харчуванням, екскурсіями, компенсують добирання! Окрім Трускавця, я з цим більше ніде не стикався, - підсумував Олександр Дяченко.

Таку «гостинність» організаторів оплачують трускавецькі платники податків! Цього року фінансування на конкурс з міського бюджету сягнуло 200 тис грн, минулого – 140 тис грн, ще 60 тис грн були витрачено на концерт переможців. Торік  гонорари чотирьох членів журі склали по 7 тис грн за два дні суддівства у відбіркових турах! Видатки на їхній проїзд – 17, 1 тис грн, в тому числі квитки з Хорватії й назад, вартістю у 6, 5 тис грн кожен!

IMG_20191209_125511.jpg

А судячи із фотозвітів на сторінці конкурсу у Фейсбук, учасники й гості заходу чудово проводили час- святкові вечері в ресторанах, щоденні екскурсії, активне дозвілля.
Лаври ж «доброчинця» дісталися міському голові  Андрію Кульчинському. Ведуча гала-концерту, який відбувся учора, Наталія Кудряшова невідомо з якого дива назвала Андрія Богдановича фундатором конкурсу. Так начебто трускавецький мер виклав  200 тис грн з власної кишені!

До слова, відбіркові тури й гала-концерт конкурсу пройшли у напівпорожніх залах.  Ні трускавчан, ні гостей Трускавця не привабила можливість вільного входу.

IMG_0901.JPG
IMG_0898.JPG

Проігнорували конкурс й Надзвичайні і Повноважні Посли іноземних держав. Отже анонсована організаторами зустріч представників дипломатичних місій, послів із керівництвом та бізнес-елітою Трускавця, де мали обговорюватися проекти економічної та туристичної співпраці, виявилася мильною бульбашкою. А підтримка посольств кількох країн, на якій постійно наголошувалося, полягала в тому, що вони  поширили інформацію про конкурс у своїх країнах. Й у ньому взяли участь вокалісти з Узбекистану, Казахстану та Литви.

Десант журналістів провідних видань України, який обіцяла пані Кудряшова, був представлений настільки ж «потужно», як і посольства. Приїхали  медійники з  «Журналісту», «Оксамиту», «Емігрантського радіо», «Високого замку». Й , здається, це все представництво. Покладати надії на ефективну промоцію Трускавця завдяки  матеріалам, у яких висвітлюватиметься перебіг конкурсу, навряд чи варто.

Тож на що витрачені гроші трускавчан? При усій повазі до вокалістів,  талановитих й перспективних, які зголосилися до участі в конкурсі, фінансування їхніх творчих пошуків не належить до повноважень органу місцевого самоврядування. Це завдання міністерства культури, культурного фонду, грантових програм тощо. До того ж участь у трускавецькому конкурсі, надзвичайно комфортна в побуті, навряд чи є рейтинговою. 

Конкурс, звісно - інформаційний привід для ЗМІ, але, очевидно, що  не забезпечує реклами Трускавця як курорту. Організатори безсоромно маніпулюють на цій темі - говорять про збільшення  потоку відпочивальників з Азербайджану, не називають цифр. То кому й для чого потрібен конкурс у такому форматі? Трускавецькому меру й підприємцю Аббасову Гурбаналі Гасан-Огли для «освоєння» бюджетних коштів?

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle