12.12.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

«Квітка Полонини» почала роботи у парку Трускавця. Зону охорони джерел – не забудовуватимуть

«Квітка Полонини» почала роботи у  парку Трускавця. Зону охорони джерел – не забудовуватимуть

Будівництво торговельного центру на ділянці на Торосевича, 8, частина якої лежить у санітарній зоні охорони мінеральних джерел, викликало потужний спротив мешканців міста. Публікації «Джерел Трускавця», звернення у правоохоронні структури й ДАБІ від  «Ради міста», пікетування, рішення позачергової сесії міськради, ініційоване депутатом Романом Бучковичем, судові позови від «Свитязя» – усе в сукупності дало результат. Рішенням суду були скасовані зонінг Трускавця й містобудівні умови та обмеження, видані «Квітці Полонини» архітекторм Зіновієм Кушніром.
 
У результаті такого наступу, не дивлячись на безпрецедентну підтримку міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, роботи  у курортному парку були зупинені. Це переконливий доказ того, що, об’єднавшись, активні громадяни можуть вплинути на протиправні дії посадовців.

Однак наприкінці листопада Верховний суд задовольнив касаційну скаргу «Квітки Полонини» і скерував справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Це означає, що дійсними є містобудівні умови й план зонування Трускавця. Тобто «Квітка Полонини», маючи дозвіл на початок будівельних робіт, вправі їх  починати.

Як запевнив Петро Кошик, власник фірми «Еталон», яка будуватиме торговельно-готельний комплекс, вимоги й зауваження трускавчан взяті до уваги - «Квітка Полонини» не зводитиме комплекс на частині території, яка знаходиться у першій зоні охорони мінеральних джерел Трускавця. Ця територія – відгороджена від будівельного майданчика, згодом її озеленять, облагородивши ландшафним дизайном.

Що стосується плану зонування Трускавця – то вже напрацьовано новий його проект, який двічі виносився на розгляд сесії міськради. Яке рішення ухвалять депутати – внести зміни у «старий» зонінг – чи затвердити «новий» знатимемо вже найближчим часом. Засідання сесії відбудеться 18 грудня.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle