08.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Курорт чи місто-лікарня? Медичний заклад Трускавця отримує рекордні вливання з міського бюджету

Курорт чи місто-лікарня? Медичний заклад Трускавця отримує рекордні вливання з міського бюджету

За останні роки міська лікарня оздоровниці кардинально оновилася - сприяє цьому протекція мера. Медик за фахом пан Кульчинський добре розуміє – час його каденції невпинно спливає, тому слід максимально використати цей період для ремонту та оновлення лікарні, попереднього місця його праці і, ймовірно, власного бізнесу в майбутньому.

Так, за даними Андрія Кульчинського, озвученими на звіті перед громадою міста, торік у трускавецьку міську лікарню профінансували з міського бюджету понад 7 млн грн. Із цієї суми – 5,184 млн грн були скеровані на реконструкцію приміщень закладу. Ремонтні роботи провели на 5 поверсі поліклінічного відділення, в урології та хірургії, повністю оновили жіночу консультацію, утеплили фасад поліклініки тощо. Відтак 1,694 млн грн були скеровані на придбання нової апаратури: комп’ютери та медичне обладнання. Однак на цьому потік міських фінансів в лікарню не припинився. На останньому сесійному засіданні на комунальний медичний заклад Трускавця депутати скерували понад 2 млн грн. Із них - понад 1,3 млн грн піде на реалізацію програми «Безкоштовна діагностика» та понад 950 тис грн на утеплення фасаду лікарні.

Як бачимо, на своє дітище мер Трускавця систематично вишукує кошти у міському бюджеті та оновлює медзаклад. Однак чималі дотації відбуваються без зміни якості медичних послуг. До того ж завданням медреформи, яка нині успішно втілюється, є розвинута мережа первинного допомоги. На місцях саме цей напрямок мав би бути пріоритетним.

Гроші йдуть за пацієнтом – за таким принципом працює нова система фінансування медичних закладів. Коли їх скерують на вторинний рівень, швидше за все пацієнтів у Трускавці буде недостатньо, аби утримувати лікарню в обсязі, який є сьогодні. Тобто постійні, всупереч пріоритетам реформи, вливання з міського бюджету у лікарню є безперспективними, вони не конвертуються у медичні послуги! Це гроші, викинуті в нікуди, що свідчать про зловживання службовим становищем трускавецького мера.

Таке марнотратство викликало чимало запитань у депутатів. Так народний обранець Юрій Яворський поцікавився – чи не вартувало б такі ж чималі суми коштів з бюджету скеровувати, скажімо, на реконструкцію міського парку, який нині виглядає як руїна.

- Трускавець насамперед курортне місто. До нас приїжджають відпочивальниками із різних куточків світу, важливо, щоб вони запам’ятали місто доглянутим, охайним. Про те, у якому занедбаному стані перебуває візитівка Трускавця, курортний парк, мабуть, й говорити не варто. Та врешті-решт: Трускавець є містом- курортом чи містом-лікарнею? - резюмував депутат Яворський.

Відповідь на своє запитання від трускавецького мера народний обранець не отримав.

Вікторія Утрин


Социальные комментарии Cackle