31.01.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Ремонтом помешкання дитини-сироти у Трускавці зацікавилась прокуратура

Ремонтом помешкання дитини-сироти у Трускавці зацікавилась прокуратура

Дрогобицька місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом неналежного виконання ремонтних робіт у квартирі, придбаній за державний кошт для дитини-сироти на вул. Стуса, 9-Б у Трускавці.

Про це повідомив прокурор Юрій Малахівський на засіданні сесії Трускавецької міськради, звітуючи про підсумки діяльності за минулий рік.

Як зазначив прокурор, кримінальне провадження зареєстроване за ст. 191 ч. 2 ККУ «Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем». Підставою для цього, за словами посадовця, стало журналістське розслідування, оприлюднене у місцевому медіа.

Нагадаємо,  що у відеосюжеті «Джерел Трускавця» «Неякісний ремонт та завищена ціна житла - як у Трускавці влада про дитину-сироту попіклувалася» йшлося про те, що міські посадовці не спромоглися вчасно і якісно довести до ладу помешкання, а в актах виконаних робіт, завірених трускавецьким мером Андрієм Кульчинським, вказані роботи й матеріали, яких не було.

Журналісти з’ясували, що трускавецький виконком уклав дві угоди з дрогобицьким  підприємцем Марією Михайлишин щодо ремонтів у квартирах. Однак роботи здійснював субпідрядник – Степан Галайда, який після оприлюднення сюжету увірвався до редакції, погрожуючи журналістам. Результатом спілкування з паном Галайдою та його охоронцем Данилом Островським стала заява «Джерел Трускавця», скерована правоохоронцям.

Що стосується придбання квартир на вул. Стуса, 9-Б у житловому комплексі «Зелений двір», то начальник Управління комунального майна міськради Ольга Сегер уклала акти купівлі-продажу з особою, що мала право власності на помешкання. І, якщо вартість одиниці площі, за якою реалізував квартири забудовник, становила  в середньому 10 тис грн за кв м, то управління придбало квартири за майже 13 тис грн за кв м. Більшу частину необхідних для цього коштів місто отримало від держави, решту - дофінансували з бюджету, у тому числі й проведення ремонтних робіт. Вони мали бути завершені до нового року – в одній з квартир ремонт триває досі.

Як повідомила секретар міськради ради Наталія Пономаренко, підписуючи акт купівлі-продажу начальник Управління комунального майна Ольга Сегер не догляділа, що у квартирах відсутнє газопостачання, тим самим порушивши вимогу щодо наявності у помешканнях усіх комунальних послуг. Газ до квартир, які знаходяться на 10 поверсі, підключи тільки минулого тижня! Тобто міська рада «запорола» покладений на неї державою обов’язок – квартири дітям-сиротам мали бути надані під ключ!

Невиконання цих вимог наприкінці грудня минулого року зафіксувала виїзна комісія, очолювана Володимиром Лисом, керівником Служби у справах дітей Львівської ОДА.

А щодо вартості придбаних помешкань, яка щонайменше на 30% є більшою за  ціну забудовника, то тут, мабуть, спрацювало відоме корупційне гасло «свій до свого по своє». Подейкують, що до зведення комплексу «Зеленого двору» мають стосунок депутати міськради від «Свободи» Юрій Наконечний і Богдан Габшій, які належать до більшості трускавецького мера.

Ольга КУЦ


Социальные комментарии Cackle