21.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Купити кота у мішку? Місто хоче вкласти півмільйона у спільне з «Трускавецькурортом» підприємство

Купити кота у мішку? Місто хоче вкласти півмільйона у спільне з «Трускавецькурортом» підприємство

Здобуття контролю над видобутком й реалізацією мінеральних вод Трускавця чи афера, у якій заховані пастки для громади міста-курорту? Чи стане ТзОВ «Трускавецькі лікувальні води», засновником якого є «Трускавецькурорт», успішним підприємством, якщо його співвласником стане міськрада? Чи варто ризикувати коштами платників податків, не зясувавши докладно перспективи  діяльності?

Відповідь на ці й низку інших запитань намагалися знайти депутати під час засідання бюджетної комісії, яке відбулося 21 березня. На їхній розгляд було представлено проект рішення, який надає дозвіл  міськради на участь у «Трускавецьких лікувальних водах», уповноважуючи міського голову Андрія Кульчинського на участь у загальних зборах товариств. Однак цей документ виявився ребусом з кількома невідомими – у ньому не зазначено суму вкладу міста в статутному капіталі підприємства, не обґрунтовано необхідність такого рішення, проект не підкріплений жодним документом.

Під час засідання з’ясувалося, що ні депутати, ні трускавецький мер на очі не бачили статуту «Трускавецьких лікувальних вод», не володіють інформацією про фінансово-економічний стан підприємства, наявність матеріальних засобів, цифрами щодо витратної частини формування тарифу на мінеральні води і коштами, які підприємство отримує від реалізації. Тобто, народним обранцям пропонується ухвалити важливе, ба навіть доленосне для міста рішення, всліпу, так би мовити купити у мішку кота. До честі присутніх депутатів  вони на  такі махінації не погодилися.

-Вимагаємо, аби процес відбувався свідомо, чесно і прозоро, - наголосив голова бюджетної комісії Андрій Остапчук. Колегу підтримали депутати Богдан Габшій, Роман Бучкович, Юрій Яворський.

Відверто тягнув ковдру за негайне створення спільного «Трускавецькурортом» підприємства міський голова Андрій Кульчинський. Його аргументи були безглуздими, мовляв, вирішуймо все алярмом, вступаємо у ТзОВ, а там розберемся що і як, нема чого заговорювати тему. Андрій Богданович вдавався до абсолютно недоречних порівнянь, запитуючи: якщо ви хочете дитину, то чи дізнаєтеся про  її вартість? Однак від такої сентиментальності присутні не розчулилися, а продовжували витребувати у представників «Трускавецькурорту» пакет документів.

-Я сміюся з того , що  ви вимагаєте. Нащо вам документи, що це дасть? Навіть якщо підприємство збиткове – ми готові стати співвласниками, - резюмував Андрій Кульчинський. Його позицію підтримав депутат Олег Карпин.

Повідомлення  трускавецького мера про те, що місто готове вкласти у статут підприємства півмільйона гривень також виявилося для всіх новиною. Як саме визначалася й погоджувалася сума – незрозуміло! Такий вклад начебто гарантуватиме участь міста у підприємстві на 50%.

Представники «Трускавецькурорту» також довели до відома, що «Трускавецькі мінеральні води» перебувають у процесі купівлі гідромінеральної бази підприємства, яку оцінили у 8 млн грн, наступним етапом буде придбання бюветів мінвод, які, за попередніми підрахунками, коштуватимуть стільки ж. Ця купівля ляже боргом на новостворене підприємство, його потрібно буде віддавати впродовж наступних років.

Під час майже тригодинної дискусії вдалося напрацювати наступні зміни до проекту рішення. По-перше, фінансування незалежного юридичного супроводу для вивчення питання створення спільного підприємства, оскільки депутати вважають недостатньо фаховою юридичну службу міськради, якою керує Олена Савченко. По-друге, обов’язкове надання пакету документів, які б пролили світло на фінансовий стан «Трускавецьких лікувальних вод».

Депутати мають зустрітися у понеділок для продовження засідання комісії. Сесія розгляне питання участі міста у «Трускавецьких лікувальних водах» у вівторок, 26 березня.

Підсумовуючи усе викладене, хочемо наголосити на таких речах: пропозиція «Трускавецькурорту» щодо створення спільного  підприємства, без сумніву, варта уваги. Це, можливо, єдиний шлях до взаєморозуміння і конструктивних рішень, які дозволить напрацювати механізм контролю громади над видобутком й реалізацієї мінвод, чого вона була завжди позбавлена. А Трускавцю, як курорту, не втратити свої позиції. Але до цього питання варто підійти виважено, з усією відповідальністю, з’ясувавши і упередивши можливі ризики для міста. А не стрімголов, наосліп, пірнаючи у вир з головою. Як пропонує трускавецький мер…

 Ольга КУЦ


Социальные комментарии Cackle