28.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Чисті вулиці - його заслуга: Олег Пузеняк про працю комунальників та любов до Трускавця

Чисті вулиці - його заслуга: Олег Пузеняк про працю комунальників та любов до Трускавця

Його професія не те що потрібна, а напрочуд важлива, бо бореться щоденно зі сміттям, брудом та розкиданими недопалками на вулицях курортного міста. Знайомтеся - двірник Олег Пузеняк, який понад п’ять з половиною років сумлінно мете вулиці Трускавця та робить чистішими для нас.

Пана Олега на розмову запрошуємо у нашу редакцію. Хвилюємося, чи погодиться прийти, оскільки у нашому суспільстві ще з давніх часів існує примітивний стереотип – професія двірника не престижна, то ж що ж про неї говорити. Та пан Олег вище всіляких ярликів – зустріч підтримав та поділився, як нині працюється комунальним прибиральникам Трускавця, чи забезпечені вони усім необхідним та з чим щоденно воюють.

                                                 ***

Із мітлою та шуфлею пан Олег дружив не завжди. Маючи незавершену вищу освіту свого часу працював електромеханіком на поштовому місцевому відділенні. Відтак була праця на будівництві, займався і ремонтними роботами, пробував краще життя і закордоном. Був період, що любив заглянути в чарку. Та, на щастя, це вже давно позаду. П’ять років тому у пана Олега гостро постало питання працевлаштування.

IMG_1717.jpg 

-  Хтось із знайомих порадив мені звернутися у КП « Парк курортний», мовляв, там є кілька вакансій двірників. Тож з 2013 року почав там працювати. Мене спочатку ставили на підміну одному з працівників на вулицю Мазепи, однак згодом за мною закріпили район вулиці Бориславської та Героїв УПА. Тож уже 5 років там і прибираю. Графік роботи мені підходить – в 14.00 уже вільний, відтак є час доглянути за хворою матір’ю, яка вже перенесла 3 інсульти. Район, де працюю, дуже відповідальний, багато посадовців мерії там живе, багатьох людей знаю особисто, чимало зі мною вітаються. Люблю поспілкуватися з перехожими на різні теми сьогодення – це ж життя (сміється), - розповідає пан Олег.

Комунікабельності Олегу Пузеняку і справді не позичати – він легко знаходить спільну мову, що з своїми ровесниками, що з молоддю міста. Щоправда зізнається - останніх час від часу доводиться повчати, щоб не засмічували вулиці курорту. Бо від кожного із нас залежить – чи буде Трускавець ошатним та чистим. 

- Не можу мовчки спостерігати, як іде компанія вулицею і лускає насіння і все на дорогу. Аналогічна ситуація із фантиками з під цукерок чи шоколадок, кульками та іншим непотребом, які дозволяють собі викидувати посеред вулиці перехожі. У мене напрошується запитання до таких людей – у дома так зробити ви ж не наважитеся, а от на вулиці - будь ласка. Але ж місто - це наш спільний дім і так хочеться, щоб воно процвітало і залишало про себе гарні спогади в наших гостей, - роздумує пан Олег.

 IMG_1643.jpg

IMG_1660.jpg

Робочий графік у двірників Трускавця не з простих – встають з першими півнями, на своїх робочих ділянках мають бути з 7 ранку і до 14 щоденно, окрім неділі. В літній період переходять на ще швидший графік праці – з 6.00 ранку до 13.00. Та пан Олег зізнається, готовий виходити і ще швидше, оскільки в 7 ранку вже чимало людей чекає на громадський транспорт на зупинках, щоб добратися на роботу, а тут двірники метуть вулиці, а це пилюка та не зовсім естетичний вигляд. 

- Знаю, що в Стрию вулиці починають мести з ночі, якщо не помиляюсь з 3 години. Відтак на 7 ранку, коли місто прокидається, воно вже чисте. У нас є проблема, чимало двірників, які працюють у нашому КП доїжджають до Трускавця, мешкають навколишніх селах, тож добратися на роботу, окрім громадського транспорту, швидше не мають як. Їх потрібно довозити – та немає чим. Інша проблема – це гори пилюки від того, що метемо вулиці, особливо у літню пору. Погано, що в Трускавці вийшла з ладу машина, що могла поливати вулиці водою, тоді б вони були свіжішими, - резюмує пан Олег.

На запитання, що в професії двірника приваблює найбільше – пан Олег щиро зізнається - це спілкування з людьми, робота на свіжому повітрі, бо не може довго всидіти на одному місці та усвідомлення того, що своєю щоденною працею робить місто чистішим. 

- Особливо більшає у нас клопотів по завершенню зими – слід прибрати пісок із вулиць, яким їх посипали, відтак із таненням снігу вилазить чимало сміття, яке було вкинуте в нього. Є свої проблеми і зимою – вночі містом їздить снігоочисна техніка, яка відвертає сніг з автодоріг і він часто-густо засипає всі тротуари. Тобто виходить, що ми (двірники) ходимо вдень розгортаємо вручну сніг із вулиць міста, а техніка проїде і все нам позасипає. А так на робочому місці все влаштовує - маємо вдосталь інвентарю, дощовики і гумові чоботи на негоду, - ділиться комунальник.

IMG_1728.jpg 

Ще одним суттєвим недоліком у праці двірників є їхнє технічне приміщення, яке розміщене в підвалах мерії. Там комунальники мають можливість перепочити, переодягнутися та випити горня теплого чаю. Пан Олег каже – приміщення досить холодне та сире, бо не опалюється, тож в ньому довго не пробудеш, а ще там немає вбиральні. Та на всі ці недоріки пан Олег готовий дивитися крізь пальці – він радий з того, що допомагає рідному місту, в якому народився та виріс, змінюватися та ставати кращим. 

Розмову вела Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle