03.04.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Боротьба за землю: у Трускавці атовець ніяк не відвоює в чиновників ділянку землі!

Боротьба за землю: у Трускавці атовець ніяк не відвоює в чиновників ділянку землі!

Чотири роки боротьби за землю і жодного позитивного результату. Це про історію протистояння за законне право володіти  земельною ділянкою між колишнім  учасником  АТО, активним трускавчанином Іваном Сенютою та владою курортного міста.

Свій старт ця боротьба взяла у 2015 році. Керуючись ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (стаття 12, пункт 14), де прописано, що учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, Іван Сенюта пише на ім’я міського голови заяву щодо виділення йому на вулиці Помірецькій земельної ділянки під індивідуальне житло і гараж. На що отримує блискавичну відмову – буцімто це будівництво не відповідає Генеральному плану міста, оскільки земельні ділянки в районі Помірецької відносяться до  курортно-рекреаційної зони, тож там можуть бути споруджені лиш відпочинкові комплекси.

- Через певний час в місті затверджують зонінг, в якому зазначається, що в районі Помірецької можна споруджувати бі-функціональне житло. Це житло, де можу проживати і паралельно здавати  кімнати в оренду відпочивальникам. Зважаючи на це – я пишу нову заяву на спорудження бі-фунціонального житла у  зазначеному районі. І знову отримую відмову. У відмові чиновники посилаються не на зонінг міста, який затвердили,  а на генеральний план, як було до зонінгу. Цирк та й годі,  - дивується кмітливості відписок посадовців пан Сенюта. 

Окрім цього, як стверджу активний атовець – зеленого світла у питанні виділення земельної ділянки йому не дає і мер міста пан Кульчинський, який кардинально змінює свою думку в залежності до ситуації. 

- Був  такий випадок: я був запрошений на одне із сесійних засідань, де виступав в своєму питанні. Тоді на сесії депутати зійшлися на думці, що розгляд мого  питання слід винести повторно на земельну комісію. Це і зробили. На комісії погодили, щоб я розробив детальний план на землю, на яку претендую . Міський голова тоді це підтримав. Зробивши детальний план я приходжу із новими документами на засідання виконавчого комітету і тут міський голова «співає» цілком іншу пісню – мовляв «Ні!», землю виділити не можемо і апелює знову до Генерального плану міста, - обурюється  Іван Сенюта. 

За словами атовця, кожного разу в мерії те і роблять, що шукають нову причину, щоб відмовити йому у виділенні земельної ділянки. Одна із таких свого часу була озвучена посадовцями : «немає такого поняття як бі-функціональне житло». Та Іван Сенюта стверджує, нещодавно таке поняття з’явилося, оскільки не так давно прийняли нові державно будівельні норми і там є це прописано.

Як прокоментувала ситуацію начальник управління містобудування, архітектури та землекористування ТМР Оксана Плахтій – земельна ділянка, на яку претендує пан Сенюта, не підпадає під індивідуальну забудову, бо є в курортно-рекреаційній зоні.  «Пану Сенюті дано рекомендацію розробити детальний план на землю зі зміною призначення. Відтак питання розгляне сесія міської ради і депутати вирішать, чи давати йому «зелене світло». Так як скасовано зараз  зонінг –  то за генеральним планом там можна споруджувати рекреаційне житло», - коментує пані Плахтій.

У прагненні дійти до правди Іван Сенюта налаштований рішуче – каже розроблятиме ще один детальний план ( щодо зміни  цільового призначення землі)  і подасть його на розгляд сесії. Якщо отримає чергову відмову, то подає в Європейський суд з прав людини. Окрім цього в питанні виділення земельної ділянки за позовом пана Сенюти до ТМР уже відкрито 2 судові провадження – одна касація і інша справа в Трускавецькому міському суді. Тож боротьба за землю для трускавчанина продовжує тривати.

Ірина Романова

Социальные комментарии Cackle