26.03.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

16 годин у Хирові горіла пам’ятка архітектури місцевого значення. Трускавецькі надзвичаники допомагали приборкувати вогонь

16 годин у Хирові горіла пам’ятка архітектури місцевого значення. Трускавецькі надзвичаники допомагали приборкувати вогонь

Трускавецькі рятувальники два дні поспіль допомагали ліквідовувати масштабну пожежу в Хирові, що на Старосамбірщині. 24 березня вогонь спалахнув на території колишнього колегіуму єзуїтів із каплицею, що на вулиці Б.Хмельницького, 40 у м. Хирів. У радянські часи в цьому приміщенні розміщувалася військова частина, в останні ж роки тут діяв готельно-оздоровчий  комплекс «"LayarPalace", споруда є пам’яткою архітектури місцевого значення. До ліквідації не баченої за масштабами пожежі, яка тривала понад 16 годин,  були залучені понад 100 рятувальників із різних підрозділів та 28 машин спецтехніки. Як розповів виконуючий обов’язки керівника підрозділу ДСНС м.Трускавець Володимир Гординський, зміна пожежників проходила прямісінько на місці надзвичайної ситуації, оскільки часу на відпочинок чи сон не було.

 - Рятувальники з поважним  стажем роботи відзначали – пожежі такого масштабу , давно не бачили. Ліквідовувати полум’я доводилося  на площі 3,3 тис. м2. Першим зайнявся третій поверх споруди, відтак вогонь швидко кинувся на  покрівлю. Опісля ж полум’я поширилося на церкву Св. Миколая , що примикає до споруди, згодом - на  нижні поверхи будівлі, перекриття між якими було деревяним. Повністю приборкати вогонь пожежним вдалося аж у неділю, 25 березня, о 6:20 ранку. На щастя, постраждалих немає, як серед населення так і підрозділів рятувальників, хоча напружених моментів було достатньо. Рятувальникам приборкувати червоного півня допомагали  волонтери: швидко організували до місця надзвичайної події доставку гарячого чаю та кави, печива та сухих теплих шкарпеток. Серед пожежних підрозділів, які впродовж двох днів відвертали лихо у Хирові, рятувальники з Старого-Самбора, Трускавця, Борислава, Дрогобича, Львова, Рудок, Мостиськ, Судової Вишні, Городка та ряду інших населених пунктів, - розповів Володимир Гординський.

Наслідки лиха невтішні - вогнем знищено третій поверх будівлі, у Храмі Св. Миколая  постраждав лишень купол, відтак частково  пошкоджені  2 перші поверхи споруди. Як стверджували очевидці, стовпи диму від пожежі було видно у сусідніх селах та за десятки кілометрів від самого Хирова.

Для довідки,  комплекс, який був збудований у 1886 році і добудований у 1904 році у стилі неоренесансу -  пам’ятка  архітектури місцевого значення. Відомо, що будівля перебувала у приватній власності, вона частково була реконструйована  і там раніше діяв готель. Тим часом колишня каплиця комплексу єзуїтів на початку 2000-х років була відновлена коштом громади і передана для богослужінь Українській автокефальній православній церкві.

Наталя Зелена 

пож2.jpg

пож3.jpg

пож4.jpg

пож5.jpg


Социальные комментарии Cackle