14.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Громадські слухання щодо «Нафтусі»: випускання політичного пару замість конструктивних пропозицій

Громадські слухання щодо «Нафтусі»: випускання політичного пару замість конструктивних пропозицій

Сьогодні, 14 березня, в залі Народного дому яблуку було ніде впасти – ПрАТ «Трускавецькурорт» зібрав трускавчан на громадські слухання щодо запровадження платного входу в бювет. Активними доповідачами від ПраТу виступили генеральний директор підриємства Андріан Драновський та керівник новоствореного ТзОВ «Трускавецькі лікувальні води» Андрій Тарнавський. 

Спіч доповідачів був побудований на важливій місії підприємства у житті курорту – це видобування, обслуговування та транспортування до бювету, санаторно-оздоровчих закладів мінеральних вод. 

- Ми володіємо спеціальним дозволом на експлуатацію мінеральних джерел трускавецького родовища. На сьогодні у підприємстві працює 80 людей, які забезпечують подачу «Нафтусі» та розслолів, моніторять якість, тощо. Однак станом на сьогодні ми несемо значні збитки, а все через те, що за «Нафтусю», яку споживають суб’єкти господарювання в місті,  оплату здійснюють менше половини, відтак ми ледве животіємо та накопичуємо борги, - наголосив пан Тарнавський.

tarn.jpg

За озвученими даними Андрія Тарнавського – у Трускавці є 83 суб’єкти господарювання, які приймають відпочиваючих. Сюди належать готелі, санаторії, центри медичної реабілітації, котеджі , тощо. Однак із цієї кількості лише 35 суб’єктів вклали  угоду з ТзОВ «Трускавецькі лікувальні води» і сумлінно платять за споживання «Нафтусі». Натомість 48 оздоровчих закладів такої угоди не вклади і певне не думають це робити. «Коли із 100% споживачів за мінеральну воду платять лиш 30% - це серйозна проблема», - наголосив пан Тарнавський. Вихід із цієї ситуації у ПрАТі бачать лиш один – запровадження платного входу до бювету, - додав пан Тарнавський. 

Усе почуте від представників ПрАТу викликало жваву дискусію у присутніх в залі. Виступали і місцеві депутати, і приватні підприємці, і колишні політики,  і не байдужі громадяни. Так за словами приватного підприємця Віри Стецик – ПрАТ в останні роки вніс чимало дисгармонії в розвиток міста, як курорту: «Закриття верхнього бювету перетворило нагірну частину міста в зону відчуження. Окрім того систематичне підняття питання про введення платного входу у бювет призводить до того, що щорічно все менше відпочивальників приїздить в оздоровницю. Тому ми категорично проти платного входу у бювет, бо це в кілька разів погіршить ситуацію у місті», - резюмувала пані Стецик. 

Окрім цього із залу звучали думки, що якщо ПРаТу важко обслуговувати свердловини то, можливо, краще передати їх на баланс міста. Коли слово взяв депутат Трускавецької міської ради Роман Бучкович, то мову повів про останню пропозицію ПРаТу зроблену під час сесійного засідання – створення з містом спільного підприємства по видобуванню «Нафтусі». 

- Це – фікція, оскільки весь тягар економічних негараздів ПРаТ хоче перекласти на плечі міста, мовляв до плачевно стану справ на підприємстві не ми довели, а наше спільне господарювання. Пропозиція від мене – ніякого платного входу у бювет і друге – це передача бази ГРЕСУ на комунальну ГРЕС, про що треба думати місту. 

by4.jpg

Підсумовуючи громадські слухання, ініційовані «Трускавецькурортом», можна дійти висновку – конструктивного діалогу не вийшло. Обговорення справді важливої проблеми для курорту перетворилося у демонстрацію політичних амбіцій, популістські заклики та випускання пару. Очевидно, що питання створення спільного підприємства та введення плати за «Нафтусю» потребують фахового підходу, докладного вивчення, напрацювання механізмів, які б захищали інтереси трускавецької громади. А також збереження найбільшого багатства курорту – родовища мінеральних вод.


Вікторія Утрин 

Социальные комментарии Cackle