08.10.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Грип – поруч! Медики закликають вакцинуватися!

Грип – поруч! Медики закликають вакцинуватися!

Осінь та грип – поняття тотожні! Із настанням холоду віруси атакують нас. Епідеміологічний сезон, за словами медиків, уже зовсім поруч. Він почнеться з середини жовтня і триватиме до травня. Щоб захистити себе і своїх рідних, ескулапи рекомендують робити профілактичні щеплення від грипу. Оскільки за останньою інформацією ВООЗ цьогоріч в Україні слід чекати чотири штами вірусу грипу: “Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (належить до гілки B/Victoria) і “Пхукет” (належить до гілки  B/Yamagata). За прогнозами епідеміологів, упродовж наступного сезону найвищі хвилі підйому захворюваності традиційно припадуть на грудень та кінець січня-початок лютого 2020 року. Із чотирьох вірусів новими для України є два – “Канзас” і “Брісбен”.

Щоб не наражати себе на небезпеку, особливо якщо ви у зоні ризику, медики пропонують робити щеплення від грипу. Починати вакцинацію лікарі зазвичай радять до початку спалахів вірусів, хоча додають – щеплення можна робити і упродовж усього сезону, адже імунітет після імунізації від грипу виробляється у людини упродовж двох тижнів.

Перша партія вакцин від грипу вже прибула в Україну, про що повідомили у Держлікслужбі. Цього року Україна закупила вакцини проти грипу виробництва Франції (Санофі Пастер) та Кореї (Грін Кросс Корпорейшн). Французька вакцина є чотирикомпонентною (тобто діє на 4 штами вірусів), а корейська – трикомпонентною. Передбачають, що в продаж вакцини надійдуть з 1 жовтня. Усього в Україну планують доставити 500 тисяч доз вакцин для імунопрофілактики грипу. Для порівняння, минулого року було завезено 350 тисяч доз вакцин.

Що стосується курортного Трускавця, то, як повідомив головний лікар ТМЛ Ігор Стасик, в оздоровниці наразі не спостерігається спалаху грипу. «Поки що хворі звертаються за медичною допомогою із сезонним ГРВІ», - наголосив медик. Однак пан Стасик солідарний із епідеміологами, щоб не ризикувати та вберегти себе від небезпечного вірусу слід робити щеплення від грипу.

- Я особисто кілька років поспіль роблю щеплення від грипу, - розповідає пан Стасик. – Цьогоріч традиційно теж будемо вакцинувати наших працівників, які контактують із дітьми та іншими верствами населення та є у групі ризику. Наголошую – вакцинація рятує від ускладнень грипу, а саме недуга, якщо її все таки підчепити, протікає у значно легшій формі, - наголосив медик. 

Також, за переконаннями медичних фахівців, вакцинація окрім здоров'я, захищає і гаманець: за різними оцінками, витрати на лікування грипу або ГРВІ коливаються від 400 до 3000 гривень залежно від тяжкості захворювання. Натомість вартість однієї дози вакцини, що захищає від грипу протягом усього сезону, становить понад 200 гривень. Державної програми із вакцинації населення від грипу немає, тож вакцину слід купувати самостійно у аптеках. 

- Із вакциною пацієнту слід звернутися до свого сімейного лікаря або ж у кабінет щеплень. Хочу зауважити, що в останні роки почастішали випадки, коли підприємства чи певні організації закуповують вакцину від грипу для своїх працівників та укладають угоду із нашою медичною установлю на щеплення своїх робітників. Це свідчить про грамотні підходи певних керівників та турботу про здоров’я свого персоналу , - повідомив Ігор Стасик. 

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle