07.02.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Енергозбереженню – бути! У Трускавці виділили півмільйона на впровадження енергоефективності в будинках

Енергозбереженню – бути! У Трускавці виділили півмільйона на впровадження енергоефективності в будинках

У Трускавці затвердили міську цільову Програму відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, на впровадження заходів з енергозбереження на 2019-2021рр. На реалізацію програми посадовці оздоровниці заклали 500тис грн, за що проголосували депутати на останньому сесійному засіданні. і будівництва ТМР Сергій Ма

Як пояснив керівник Управління житлово-комунального господарства Сергій Максимич, відповідно до Програми міська рада готова здійснювати  відшкодування частини тіла кредитних у розмірі 15% від залучених ОСББ коштів на заходи з енергозбереження, реконструкції та модернізації багатоквартирних будинків з метою підвищення їхньої енергоефективності. Окрім цього від 40 до 70% кредиту готовий відшкодовувати ОСББ і Фонд з питань енергоефектвиності. Уся річ у тому,  під кінець січня 2018 року в Україні почав функціонувати Державний Фонд з питань енергоефективності. Його мета - часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності та енерогомодернізації для населення.

- Як бачимо цьогоріч для  ОСББ економічно вигідніше брати кредит під утеплення своїх  будинків. Оскільки Фонд з енергозбереження відшкодовує до 70 % цієї суми, включаючи сюди не тільки вартість будматеріалів, але й виконаних робіт – це цьогорічне нововведення. У реалії сума відшкодованих коштів залежить від кількості субсидіантів у будинку. Тож в середньому буде виходити до 55% на будинок. Окрім цього 15% тіла кредиту відшкодовуватиме для ОСББ і Трускавецька міська рада, тож модернізовувати та утепляти будинки за таких умов цілком реально,  - розповів пан Максимич.

Також, за словами пана Максимича, у 2015 році міську програму з відшкодування частини коштів кредиту для ОСББ під утеплення фасадів будинку у Трускавці пробували запроваджувати. Однак тоді нею ніхто не скористався, оскільки умови були зовсім іншими. Відшкодовувалися у незначному розмірі лиш затрати на будматеріали. Із новими умовами кредитування від Фонду з енергозбереження та міською підтримкою в Управлінні житлово-комунального господарства Трускавця вірять, що місцеві ОСББ цьогоріч значно активізуються та модернізують свої багатоповерхівки шляхом їхнього утеплення. У кінцевому результаті економію власних коштів відчують мешканці, оскільки в будинках стане значно тепліше.

Наталя Зелена  

Социальные комментарии Cackle