04.01.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Економія очевидна! Лікарня за перші 3 місяці опалювального сезону зекономила на теплі понад 336 тис грн

Економія очевидна! Лікарня за перші 3 місяці опалювального сезону зекономила на теплі понад 336 тис грн

Цьогорічне літо увійшло в історію Трускавця – на баланс міської лікарні, відділів освіти та культури були передані автономні котельні, які до цього часу обслуговувало КП «Трускавецьтепло». Такий радикальний крок місто ініціювало в цілях економії бюджетних коштів. І ось перші фінансові звітності днями озвучив керівник міської лікарні Ігор Стасик. За його словами, за перші три місяці опалювального сезону, а мова іде про період жовтень-грудень, економія коштів склала понад 336 тис грн. 

- Ми довго думали, як правильно здійснити обчислення, оскільки до цього часу поки нас обслуговувало КП «Трускавецьтепло», ми платили гроші за спожиту гігакалорію тепла. Тепер ж ми купуємо газ у відповідних фірм, плюс оплачуємо працю 5 кочегарів, які працюють у  нашій котельні. Перевівши це в цифри, ми отримали суму у 336 тис грн економії бюджетних грошей, - наголосив пан Стасик. 

Також головний лікар повідомив, що наразі абсолютно не послуговуються  котлом на дровах, який є на балансі  лікарні. Оскільки не оформлені всі необхідні документи для його експлуатації. Натомість «Трускавецьтепло», очолюване Русланом Крамаром, користувалося цим котлом минулого опалювального сезону, а рахунки виставляло, встановивши однакову ціну для обох котелень.

Щодо ситуації із закупівлею голубого палива для лікарні міста, то за словами пана Стасика, наразі газ лікарня купує в фірми «Львівгазбуд». Однак уже з лютого буде закуповувати голубе паливо у київської фірми, яка виграла нещодавно тендер на ProZorro.

- Першою тендер ще восени була виграла харківська фірма, однак із нею довелося розірвати договір, оскільки одразу після перемоги ця фірма оголосили про підвищення в двічі ціни на газ. Відтак були розіграні нові тендери, деякі зірвалися, в одному з останніх перемогла київська фірма, тож почнемо співпрацю із нею, - повідомив пан Стасик. 

Нагадаємо, що бюджетні установи та мешканці Трускавця послуговуються автономним опаленням. Програму переходу міста-курорту на індивідуальний обігрів було ініційовано і практично повністю реалізовано за каденції міського голови Руслана Козира. Громіздкі котельні з величезними витратами замінили індивідуальними системами, що забезпечило перехід до енергоефективності. І сьогодні Трускавець має дієвий механізм економії бюджетних коштів, чого не скажеш про міста-сусіди Дрогобич, Борислав, де ця проблема стоїть надзвичайно гостро.

Ірина Романова 

Социальные комментарии Cackle