29.10.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

«Джерела Трускавця» як більмо на оці? Трускавецький мер безпідставно обвинуватив видання у несплаті податків

«Джерела Трускавця» як більмо на оці? Трускавецький мер безпідставно обвинуватив видання у несплаті податків

Було б смішно, якби не було настільки упереджено! Міський голова Трускавця вкотре продемонстрував свої фобії – він явно не в захопленні від журналістських розслідувань «Джерел Трускавця», які викривають корупційні схеми освоєння бюджетних коштів. Свою неприязнь продемонстрував сьогодні на апаратній нараді, назвавши наше видання одним з тих підприємств у Трускавці, які начебто мінімізують сплату податків на доходи фізичних осіб.

Як це не прикро констатувати, але Андрій Богданович досі не обізнаний зі своїми посадовими обов’язками. Озвучивши публічно суму окладу головного редактора, він продемонстрував зловживання службовим становищем, оскільки така інформація є конфіденційною. І може розголошуватися лише за згодою керівництва підприємства, адже йдеться про господарську діяльність приватної структури. На таке правопорушення, вчинене Андрієм Кульчинським, ми відреагуємо заявою у міський відділ поліції.

Що стосується відрахувань із зарплат, то «Джерела Трускавця» сплачують їх в повному обсязі: як з окладу головного редактора, так і з платні працівників, з якими трудові стосунки оформлені за цивільно-правовими угодами.

Так, фонд оплати праці підприємства є у кілька разів меншим, аніж заробітки керівників міськради, які коштом платників податків нараховують собі  щомісячні премії, винагороди за інтенсивність праці й матеріальні допомоги.

До того ж трускавецькі посадовці відмовилися повідомити про суми матеріальних винагород у відповідь на інформаційний запит «Джерел Трускавця», хоча зобов’язані це робити, адже йдеться про використання коштів громади. За цим фактом Уповноважений Верховної Ради України з прав людини відкрив провадження.

Нагадаємо, що у Трускавці найнижча заробітна плата на Львівщині, яка за даними ГУ Державної фіскальної служби Львівської області складає 5 675 грн. Натомість у трускавецьких посадовців: міського голови, заступників, секретаря ради, керуючої справами - зарплати становлять, за приблизними підрахунками, 20 -25 тис грн на місяць. А якщо доплюсувати матеріальну допомогу – то близько 40 тис грн.

Як відомо, трускавецький мер Андрій Кульчинський належить до когорти багатих українських чиновників. У своїй е-декларації Андрій Богданович вказав на наявність готівкових коштів – різної валюти на суму близько 3 мільйонів гривень та володінні об’єктами нерухомості, автомобілем, земельними ділянками на ще понад 3 мільйони гривень! Окрім того, Кульчинський повідомив про кошти, розміщені на банківських рахунках.

Виникає просте й зрозуміле запитання: звідки мільйони, та ще й готівкою у держслужбовця, який ніколи не займався підприємницькою діяльністю?! І яку суму податків шановний трускавецький мер сплатив із задекларованих мільйонних статків?

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle