08.11.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Доведеться повертати всю суму! Трускавецький водоканал не зміг оскаржити 6 млн грн боргу

Доведеться повертати всю суму! Трускавецький водоканал не зміг оскаржити 6 млн грн боргу

Суд вдруге не задовольнив спробу трускавецького водоканалу оскаржити частину боргу підприємства перед КП «Дрогобичвордоканал». Йдеться про понад 6 млн грн, які  були накопичені за період з 1 січня 2016 до 30 квітня 2016 року.

Відповідну ухвалу прийняв Західний апеляційний господарський суд, залишивши в силі рішення Господарського суду Львівської області від 20 травня цього року.

Зазначимо, що йдеться несвоєчасне встановлення економічно-обґрунтованого тарифу.

Як відомо, у вересні 2015 року трускавецький водоканал отримав статус гуртового споживача. Постанова Кабміну № 670 стала підсумком напрацювань попереднього керівництва міста, яке підняло на державному рівні питання врегулювання тарифів на водопостачання.

Коли постанова набула чинності, відповідно до її положень та інших законодавчих актів, у листопаді 2015 року відбувся взаємозалік між трускавецьким, дрогобицьким водоканалами й урядом на суму 11, 5 млн гривень. І під кінець 2015 борг Трускавця становив 4, 49 млн грн (не підлягала взаємозаліку заборгованість щодо юридичних осіб). Однак трускавецький водоканал отримав механізм для формування економічно обґрунтованого тарифу, а у 2016 році з міського бюджету у статутний фонд підприємства було скерована понад 2 млн грн. Тобто за наявності фахового менеджменту були передумови, аби підприємство почало працювати стабільно.

Натомість очільники міста й водоканалу умудрилися примножити борг у кілька разів! Через некомпетентність посадовців нові тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення для трускавчан були затверджені лише 1 травня 2016 року. Таке зволікання дало поштовх до подальшого накопичення боргів - на завершення 2016 року вони сягнули 10, 9 млн грн! Й з того часу продовжують зростати!

Влітку кризова ситуація досягла епогею - з 1 липня було арештовано рахунки та майно ТзОВ «Трускавецький водоканал». На той момент загальна сума боргу зі штрафними санкціями сягнула 13, 5 млн. грн.

Аби врегулювати конфлікт Трускавецька міська рада підписала чотиристоронній договір: разом з водоканалом міста-курорту з Дрогобицькою міською радою та водоканалом міста Котермака.

Відповідно до цієї угоди боргові зобов’язання водоканалу міста-курорту мерія взяла на себе. У серпні уже компенсовано коштом міського бюджету 1,4 млн грн. До кінця року міський голова Трускавця Андрій Кульчинський пообіцяв сплатити ще 1 млн грн боргу дрогобицькому водоканалу. А впродовж наступних двох років відповідно до укладених домовленостей Трускавець має закрити цю суму повністю!

Гарна перспектива, що й казати! Виходить, що трускавчани заплатять двічі за отримані від міського водоканалу послуги! Спочатку як споживачі, а тепер - як платники податків, які наповнюють бюджет! І жоден з посадовців не буде притягнутий до відповідальності за кризову ситуацію на водоканалі. Мільйонні втрати через некомпетентність і системну бездіяльність міського голови Андрія Кульчинського і профільного заступника Олексія Балицького тепер компенсуватимуть трускавчани.

received_975819339444270.png

Питне озеро у Трускавці сильно обміліло. Мабуть, качки воду випили... Фото зі сторінки у ФБ Alex Baidatsky


Нагадаємо,  що у жовтні рішенням виконавчого комітету було затверджено новий тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, який складає 30, 44 грн за 1 куб м з ПДВ. Це вже вшосте за період головування Андрія Кульчинського вартість послуг на воду для трускавчан зросла. Однак чергове підвищення ціни не означає покращання якості – у мережу в значних обсягах подається вода з питного водосховища.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle