18.04.2022 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Трускавці щодня видають понад 300 довідок про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

У Трускавці щодня видають понад 300 довідок про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
В умовах війни управління праці та соціального захисту населення Трускавця продовжує видавати довідки ВПО, приймати заяви на грошову допомогу та забезпечувати виплати державних допомог незахищеним категоріям громадян, - інформують у міськраді.Як розповіла начальниця управління Віра Ільницька, Трускавець прихистив велику кількість переселенців, які звертаються за довідками внутрішньо переміщеної особи. Оскільки й досі функція оформлення довідки ВПО не працює в Дії, вся робота лягла на працівників управління. Тут роблять все можливе, аби реєстрація проходила швидше, щоб люди отримали допомогу за березень і квітень (щомісячна виплата по 2 тис. грн кожному, хто виїхав з районів активних бойових дій та 3000 на дитину, людину з інвалідністю).

Якщо до повномасштабного вторгнення російських окупантів для реєстрації внутрішньо переміщених осіб був залучений один спеціаліст управління, то зараз реєстрацію в Єдиній інформаційній базі ВПО проводить десять працівників.

До квітня людей приймали в рамках живої черги, зараз це відбувається за попереднім записом. За день можуть опрацювати до 300 заяв, але це за умови, що не «висне» програма. Буває так, що записується одна людина, але крім себе, вона реєструє своїх дітей, є й інші фактори, чому реєстрація не відбувається так швидко, як би того хотілося. 

До людей з інвалідністю (які є повністю обмеженими в русі) працівники приходять додому, беруть відповідні дані для реєстрації, щоб усі мали можливість отримати виплати.
Як зазначають у міськраді, понад 8 тисяч переселенців у Трускавці уже оформили довідку внутрішньо переміщеної особи. Приблизно така ж кількість зафіксована за попереднім записом на отримання.

Социальные комментарии Cackle