15.07.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Чи адекватний трускавецький мер? Кульчинський не поспішає вирішувати питання боргу міського водоканалу

Чи адекватний трускавецький мер? Кульчинський не поспішає вирішувати питання боргу міського водоканалу

Рахунки й майно підприємства арештовані, а міський голова Трускавця Андрій Кульчинський відтерміновує розгляд питання до серпня!

Про це стало відомо під час апаратної наради у мерії, яка відбулася сьогодні, 15 липня.

Доповідаючи про стан, справ начальник трускавецького водоканалу Віктор Марченко повідомив, що на підприємстві посилюється соціальна напруга, оскільки через заблокування рахунків неможливо виплатити працівникам заробітну плату. Отже питання погашення боргу перед дрогобицьким водоканалом гостро стоїть на порядку денному.

Натомість трускавецький мер Андрій Кульчинський так не вважає. Посадовець, коментуючи кризову ситуацію на водоканалі, яка виникла за його керівництва містом, переклав відповідальність за арешт рахунків і майна підприємства на … Романа Шагалу. Трускавецький мер заявив: я не розумію легковажної позиції очільника дрогобицького водоканалу, адже є попередні домовленості, є спірний період, який нині розглядається у судах, тому для чого було залучати виконавчу службу для стягнення частини боргу з водоканалу Трускавця.

На думку Андрій Кульчинського тільки після судового рішення, ухваленого у серпні, яке підведе остаточну риску під цифрами заборгованості, мерія разом з депутатами візьметься за напрацювання шляхів її погашення.

Така позиція трускавецького очільника свідчить про нерозуміння ним критичності ситуації. Й, очевидно, про неадекватне ставлення до проблеми: як відомо, штрафні санкції нараховуються безперервно і відтермінування лише поглиблює боргову прірву водоканалу.

Про викривлене сприйняття дійсності говорять й такі фрази трускавецького мера, озвучені на нараді: я особисто погасив борги водоканалу, домовившись з дрогобицьким головою; нарощування боргів почалося у 2014 році через небажання тодішнього керівництва піднімати тарифи напередодні виборів, мені вдалося стабілізувати ситуацію з водоканалом, а зараз існує незначна диспозиція і я думаю, що вона так чи інакше врегулюється.

Очевидно, що сама по собі не врегулюється! Ми неодноразово писали про стосунки трускавецького і дрогобицького водоканалів, здобутки попередників – отримання статуту гуртового споживача, перспективи розвитку підприємства. Повторюємо ще раз спеціально для трускавецького мера!

Станом на 1 грудня 2015 року, за даними керівника «Дрогобичводоканалу» Романа Шагали, борг трускавецького підприємства становив 4, 47 млн. грн. Така сума залишилася після проведення взаємозаліку між підприємствами й Кабміном на 11, 5 млн грн! Це кошти, які трускавецькому водоканалу було відшкодовано з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці у тарифах. Тобто не Кульчинський погасив борг, а уряд завдяки тому, що надав водоканалу міста-курорту статус гуртового споживача!

КПД.jpg

Нагадаємо, що 1 вересня 2015 року Кабмін ухвалив Постанову № 670, яка передбачила формування гуртового тарифу для трускавецького водоканалу. Цьому передувала цілеспрямована системна діяльність попередніх очільників міста. Коли у липні 2014 року Нацкомісія встановила єдиний тариф на водопостачання для усіх категорій споживачів, то для Трускавця вартість води зростала на понад 200 відсотків. Міська влада з таким рішенням не погодилися і розпочала процес внесення змін у законодавчі акти. Якби тоді не було оскаржено встановлення єдиного тарифу – ці мільйони сплатили б трускавчани з власних кишень!

Статус гуртового споживача забезпечує на 40% меншу ціну води, яку Трускавець купує у дрогобицького водоканалу. Що мали б зробити міські посадовці наприкінці 2015 року? Скористатися цією перевагою, працюючи над терміновим встановленням нового тарифу для водоканалу.

Вони цього не зробили! Нові тарифи на водопостачання для трускавчан були затверджені лише 1 травня 2016 року. Таке зволікання дало поштовх до подальшого накопичення боргів, до цього додалися судові позови дрогобицького водоканалу – як результат, водоканал міста-курорту на сьогодні боргує понад 13,6 млн грн! То про яку стабілізацію говорить Андрій Кульчинський?

А 1 липня орган виконавчого стягнення наклав арешт на рахунки й майно «Трускавецького водоканалу», виконуючи постанову суду, якою ще 20 лютого підприємство міста-курорту було зобов’язано сплатити дрогобицькому понад 5 млн грн!

За словами Романа Шагали, були вжиті неодноразові спроби врегулювати ситуацію – з часу вступу в дію рішення суду відбулося кілька нарад на рівні керівництва двох підприємств та представників влади Дрогобича й Трускавця. Однак конструктивного рішення трускавецькі посадовці не запропонували! Більше того – інформація про критичний стан, у якому опинився трускавецький водоканал ретельно приховувалася. Це питання не обговорювалося на депутатських комісіях, не виносилося на розгляд сесії! А голова міста Кульчинський та профільний заступник Балицький, які вели перемовини з Дрогобичем, вкотре продемонстрували - вони неспроможні ухвалювати ефективні антикризові рішення!

Зволікати далі – це ставити під загрозу водопостачання міста-курорту! Громадська організація «Рада міста» оприлюднила звернення до міського голови Трускавця Андрія Кульчинського з вимогою скликати засідання позачергової сесії міськради. Він його ігнорує. Жоден з трускавецьких депутатів не підтримав вимогу скликати сесію й не виступив з власною ініціативою!

Тому наразі питання: хто відповідатиме за колапс з водопостачанням, до якого стрімко скочується місто-курорт – є як ніколи актуальним!

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle