11.12.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Будівництво торговельно-готельного комплексу у парку Трускавця стартує найближчим часом

Будівництво торговельно-готельного комплексу у парку Трускавця стартує найближчим часом

Цьому посприяла Трускавецька міська рада! Міський голова Андрій Кульчинський ініціював оскарження рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яким було скасовано вихідні дані для проектування будівництва на вул. Торосевича, 8. Як відомо, це рішення було ухвалене 18 жовтня за результатами позову ТзОВ «Нотіс-2006» до Трускавецької міської ради – суд визнав протиправними і скасував містобудівні умови та обмеження для «Квітки Полонини». А також рішення Трускавецької міської ради, яким було затверджено «План зонування території міста Трускавця (зонінг)».

Однак через подання апеляційної скарги міською радою Трускавця рішення Окружного адміністративного суду м. Києва не набуло законної сили. Тим часом «Квітка Полонини» отримала дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України для початку будівельних робіт.

Нагадаємо, що плани стосовно об’єкту на вул. Торосевича, 8 викликали неабиякий суспільний резонанс. Трускавчани висловлювалися проти, аби у парку постав торговельно-готельний комплекс, оскільки частина земельної ділянки знаходиться у санітарній зоні охорони мінеральних джерел. А забудовник переконував, що має усі необхідні документи та дозволи. На захист останнього стали і представники трускавецької мерії.

Як відомо, директором «Квітки Полонини» є Віктор Возняк. На місцевих виборах 2015 року він доклав багато зусиль для перемоги свого давнього товариша Андрія Кульчинського. Медійні ресурси Возняка «Алсет» та «Твоє радіо» піарили виключно цього кандидата.

У 2013 році підприємство за рішенням сесії міськради придбало ділянку під будівлею площею 0,25 га на вул. Торосевича, 8. Причому, депутати заборонили забудовувати територію площею 0,05 га зі сторони, що примикає до межі першої зони санітарної охорони мінеральних джерел.

І коли у грудні 2017 року Господарський суд Львівської області задовільнив позов «Квітки Полонини», визнавши недійсним цей пункт рішення сесії, трускавецька мерія апеляційне оскарження не подавала! Тож 22 січня головний архітектор Зіновій Кушнір видав містобудівні умови та обмеження для реконструкції будівлі на вул. Торосевича, 8 під заклад громадського харчування, торгівлі та готельного комплексу.

Цим документом дозволено висотність будівлі – 23 м, забудову земельної ділянки – майже 80%. Зіновій Кушнір стверджує, що цільове призначення земельної ділянки на вул. Торосевича, 8 відповідає містобудівній документації «Коригування Генерального плану міста-курорту Трускавець» і зонуванню території міста.

А відповідно до витягу з Генерального плану Трускавця, лінія, яка вказує на межі санітарної зони охорони джерел, проходить через частину ділянки на Торосевича, 8. У плані ж зонування території Трускавця за цією адресою санітарна зона уже відсутня.

Тобто міська рада перевищила свої повноваження – вона зменшила межі санітарної зони у курортному парку. На цьому акцентовано увагу у рішенні Окружного адміністративного суду м. Києва. Суд дійшов висновку, «що Трускавецька міська рада приймаючи рішення про затвердження Плану зонування території міста Трускавця (зонінг) перебрала на себе повноваження, якими вона не наділена згідно вказаних вище норм чинного законодавства та порушила право позивача та інших осіб на безпечне довкілля та екологічну безпеку, оскільки власним рішенням змінила межі зон санітарної (гірничо-санітарної) охорони курорту Трускавець, зміна яких можлива лише після їх затвердження Верховною Радою України одночасно з прийняттям відповідного рішення (Закону)».

Суд встановив, що частина земельної ділянки на вул. Торосевича, 8 відноситься до земель оздоровчого призначення та знаходиться в межах 1-ї санітарної зони охорони мінеральних джерел курорту Трускавець!

Власне, з цими висновками суду міський голова Трускавця Андрій Кульчинський не погодився! Абсолютно очевидно, що він не переймається дотриманням режиму охорони санітарної зони і збереження гідромінеральної бази курорту. А відверто лобіює комерційні інтереси одного зі своїх меценатів.

Однак поки що ставити крапку у цій історії рано. Як нам стало відомо, забудовник почне виконання робіт зі сторони «Свитязя», чекаючи остаточного рішення суду у відповідь на апеляційну скаргу Трускавецької міськради. Якщо суд все ж залишить у силі визнання частини земельної ділянки на вул. Торосевича, 8 першою санітарною зоною і на цій підставі скасує містобудівні умови й обмеження – то будівництво тут не вестиметься. Комплекс постане, але матиме меншу площу. А якщо скасують і зонінг – то тоді вже, мабуть, інвестор відмовиться від своїх планів…

До слова, зводитиме комплекс львівська транспортно-будівельна компанія «Еталон», на сайті якої оприлюднена інформація про продаж торговельних площ й план об’єкта. Кінцевим бенефіціарним власником цього підприємства на «Ю-контрол» вказано Петра Кошика, депутата Львівської облради від «Громадянської позиції».

Ольга КУЦ

 

Социальные комментарии Cackle