10.10.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Боротьба триває! Музей курорту запрошує на історичний екскурс у часи національно-визвольних змагань

Боротьба триває! Музей курорту запрошує на історичний екскурс у часи національно-визвольних змагань

У неділю, 13 жовтня, о 17.00 в музеї міста-курорту Трускавця з нагоди Дня Захисника України, українського козацтва й свята Покрови відбудеться патріотично-просвітницький вечір «А боротьба триває далі». Це дійство передбачає історичний екскурс в часи національно-визвольних змагань та театралізовані сценки з повстанського життя.

Нагадаємо, що до 70-річчя УПА у 2012 році в підвальному приміщенні музею була створена експозиція «Повстанська криївка». Цю ініціативу міського голови Трускавця Руслана Козира вдалося втілити в життя зусиллями багатьох небайдужих людей.

Історичні події в експозиції криївки були відтворені з допомогою наукового консультанта, голови благодійного фонду «Літопис УПА» Миколи Посівнича – науковця зі Львова. Він запевнив, що музейна експозиція є другою в області після Львова, і що трускавчанам вдалося відтворити дух повстанської криївки, зібрати багатий матеріал.

Так, житель села Труханова Сколівського району Степан Кравець, учасник бойових дій УПА, подарував криївці свій дорогоцінний експонат – червоно-чорний прапор визвольних змагань, який зберігав вдома (замурованим у стіні) 42 роки. На цьому прапорі присягали на вірність українському народу, ідеї незалежності України вояки-учні старшинської школи «Олені». На сьогодні – це один з найдорожчих експонатів у музеї. 

Ще одним подарунком збагатився музей-криївка з рук трускавчанина В’ячеслава Умнова, який подарував ікону Божої Матері зі своєї колекції. До цієї ікони молилися повстанці однієї з криївок у 40-их роках минулого століття.

За роки функціонування криївка у Трускавці стала культурно-просвітницьким осередком міста: тут часто збирається молодь на уроки пам’яті, літературно-історичні вечори та  перегляд  історичних фільмів. Допоки інтерес до героїчної сторінки історії нашого краю не згасає, переконують фахівці, доти і житиме у наших серцях пам'ять про людей, які без вагань поклали на вівтар  української незалежності своє молоде життя.

Вікторія УТРИН

фото Вадима Малишева

Социальные комментарии Cackle