25.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Беззаконня і нахабне свавілля! У Трускавці за підтримки посадовців рейдери «дотискають» схему захоплення землі

Беззаконня і нахабне свавілля! У Трускавці за підтримки посадовців рейдери «дотискають» схему захоплення землі

До порядку денного сесії Трускавецької міської ради, яка відбудеться у вівторок, 26 березня, включено проект рішення про надання в оренду ТзОВ «Нові технології девелопмент» земельної ділянки на вул. Бандери, 31-А.

Нагадаємо, що йдеться про рейдерську схему привласнення землі, яка реалізується у місті: у вересні минулого року трускавецькі депутати надали цій фірмі дозвіл на виготовлення проекту землеустрою, цільове призначення ділянки - для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. За таке рішення проголосували міський голова Андрій Кульчинський та 19 народних обранців, давши старт незаконному захопленню землі.

Аби отримати її в обхід аукціону засновники ТзОВ «Нові технології девелопмент», створеного за 2 місяці до рішення сесії, сфальшували право власності на об’єкт нерухомості, який колись був на вул. Бандери, 31. Будівля давно зруйнована – є лише фрагменти фундаменту. Журналісти «Джерел Трускавця» з’ясували, що насправді власником нерухомості за цієї адресою було київське підприємство «Олбудімпекс», яке купило приміщення у 1999 році. Про це повідомили у Дрогобицькому міському бюро технічної інвентаризації.

Щоб захопити землю, ринкова вартість якої понад 5 млн грн, рейдери спершу зареєстрували новостворені юридичні особи, одна із яких – клон давно ліквідованого ТзОВ «Олбудімпекс». А згодом державний реєстратор сільської ради у Мостиському районі на підставі завідомо підроблених технічних документів зареєстрував на фірму-клон неіснуючу житлову будівлю – будинок-невидимку.

Заплутуючи рейдерську схему, директор підприємства «Нові технології девелопмент» Віктор Дудзяк у грудні минулого року звернувся до Трускавецької міської ради з проханням присвоїти нову адресу неіснуючій будівлі на вул. Бандери – 31А. Міський голова Андрій Кульчинський володів інформацією про неправомірні дії фірми, однак двічі виносив це питання на розгляд виконкому, підтвердивши у такий спосіб причетність до рейдерської схеми.


Тим часом на оприлюднене у мас-медіа розслідування відреагували правоохоронні структури: Дрогобицька міжрайонна прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 358 КК стосовно посадових осіб ПП «Архібуд», що внесли завідомо неправдиві відомості, внаслідок яких ТОВ «Нові технології девелопмент» набуло право власності на об'єкт нерухомості, якого немає. Кримінальне провадження, яке стосується права власності на Бандери, 31, також зареєстрували трускавецькі правоохоронці. Триває досудове розслідування Дрогобицьким відділенням Національної поліції, в ході якого документально зафіксовано факт відсутності будівлі за адресою Бандери, 31.


Однак розпочаті кримінальні справи рейдерів не зупиняють - за підтримки посадовців Трускавецької міської ради вони нахабно продовжують втілювати свою схему, ігноруючи законодавчі вимоги.

Проект рішення про затвердження проекту землеустрою ділянки по вул. Бандери,31-А та надання її в оренду фірмі «Нові технології девелопмент» опублікований на сайті міськради 21 березня. Він мав би розглядатися депутатамилише через 20 робочих днів після оприлюднення, як це прописано у ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Однак секретар ради Наталія Пономаренко, порушуючи процедуру, внесла проект у порядок денний на сесію, яка розпочнеться завтра. Це свідчить про пряму зацікавленість міських чиновників у якнайшвидшій реалізації злочинної схеми.

Закликаємо депутатів не підтримувати пропонований проект рішення – ті з них, які проголосують за надання в оренду ділянки на Бандери, 31-А «Новим технологіям девелопмент», стануть співучасниками рейдерства. Тема набула розголосу, відкрито кримінальні провадження, отже уникнути відповідальності не вдасться.

Маємо також публічне клопотання до Дрогобицької міжрайонної прокуратури: запобігти вчиненню злочину проти законних інтересів громади шляхом донесення інформації до депутатів про кримінальну відповідальність за таке голосування.

Ольга КУЦ

Думка експерта. Екс-начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський в коментарі «ДТ» зазначив:

Справа про створення фейкових юридичних осіб і завідомо незаконна реєстрація неіснуючої будівлі вражає своєю безстрашністю та нахабністю. Міська влада, знаючи про порушені кримінальні справи, про судовий процес щодо встановлення юридичного факту відсутності будівлі, обурення громадськості, усвідомлюючи очевидну протиправність відчуження земельної ділянки, все ж виявляє пряму зацікавленість у безпідставній передачі в оренду відповідної ділянки. Звертаю увагу, міського голову і депутатів на ряд порушень чинного законодавства при внесенні даного питання на розгляд пленарного засідання. Саме основне – невідповідність проекту рішення про затвердження проекту землеустрою первинному рішенню про надання дозволу на його виготовлення в частині адреси земельної ділянки. Безумовно, підготовлена документація із землеустрою, на підставі фальшивих технічних паспортів і документів, у якій вказано неіснуючий об’єкт, вже містить прямі ознаки кримінального правопорушення. Міська рада повинна відмовити у переданні в оренду цієї земельної ділянки, виставити вільну земельну ділянку на відкритий аукціон, або взагалі не розглядати відповідне питання, і нарешті почати керуватись інтересами громади міста.Социальные комментарии Cackle