06.11.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Бетонний курорт! У центрі Трускавця зводять висотки за сприяння місцевих посадовців

Бетонний курорт! У центрі Трускавця зводять висотки за сприяння місцевих посадовців

У Трускавці поруч з корпусами міської ради повним ходом йдуть будівельні роботи - чути гуркіт,височіють крани, їздять вантажівки. Багатоповерхівки зводяться швидкими темпами: ще незавершені вже сьогодні жахають висотністю і масштабами. Ці будови стоятимуть на перехресті пішохідних вулиць, окрасою яких є деревяні вілли у закопанському стилі. А нові будівлі спотворюють архітектурний простір центру міста, стверджуютьтрускавчани й відпочивальники, і є піком кричущої забудови курорту.


«Архітектурна гармонія» від трускавецького мера

Пригадується, як під час виборчої кампанії Андрій Кульчинський обіцяв нещадно присікати незаконні будівництва й позиціонував себе як противник багатоповерхових будівель у центрі Трускавця. Навіть одним з пріоритетів у своїй програмі визначив «Архітектурну гармонію». А нині під вікнами робочого кабінету мера зводять чергові висотки й він «не помічає» будівництва.

Йдеться про багатоквартирний житловий будинок, який постане на вул. Бориславській, 4 у тісному сусідстві з міською радою.Висотка матиме до 8 поверхів, налічуватиме 72 квартири, озеленення ділянки, площею 0, 16 га, становитиме лише 180 кв м.

Як відомо, дозвіл на розробку проекту цього будівництва надали члени архітектурно-містобудівної ради Управління містобудування, архітектури та землекористування ТМР. Засідання відбулося 30 березня минулого року. Міський голова Трускавця був присутній на ньому, очевидно, у такий спосіб контролюючи, аби було ухвалене потрібне рішення.

Під час обговорення члени містобудівної ради висловили пропозиції: продовжити пішохідну зони від вул. Т. Шевченка до перехрестя вул. Бориславської- Героїв УПА, облаштувати освітлення житлової багатоповерхівки для естетичної виразності у вечірній час. Жодних зауважень стосовно висотності чи щільності забудови - не було.

Як результат – одноголосно затвердили містобудівний розрахунок для багатоквартирного будинку з підземним паркінгом на вул. Бориславській, 4. За цей документ проголосували: Олександр Грищенко, Зіновій Кушнір, Олексій Балицький, Оксана Плахтій, Марія Тичинська, Сергій Максимич, Анатолій Стародуб, Петро Біда.

Що стосується землі, то у грудні 2017 року Трускавецька міська рада рішенням сесії поміняла цільове призначення ділянок на вул. Бориславській, 4 з «будівництва та обслуговування готельно-оздоровчого комплексу» на «будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку». За це рішення проголосували такі депутати

У такий спосіб трускавецькі посадовці, мабуть, не за «дякую», зробили щедрий подарунок власникам ділянок – функціональне призначення землі співпало із зонінгом міста, чинним на той час.

Отже, забудовник звільнявся від необхідності витрачати час та кошти на розробку Детального плану території. Схвалення будівництва висотного житлового будинку у центрі міста трускавецький мер довірив значно вужчому колу – членам архітектурно-містобудівної ради. Вони його надії оправдали - містобудівні умови та обмеженнях для проектування 16 квітня 2018 року видав архітектор Зіновій Кушнір!

Містобудівна рада також погодила пропозицію забудовника – реалізувати проект підземного автопаркінгу та гостьової стоянки над ним на ділянці на вул. Бориславській, 2. За цієї адресою, як відомо, знаходиться корпус міськради. Отже, місто частину ділянки подарувало інвестору?

IMG_9135.jpg

Долучившись до будівництва, паркінгом користуватиметься й апарт-готель, який заплановано звести вище на вул. Дрогобицькій. Як бачимо, центр Трускавця забудовуватимуть щільно і високо. Бо, якщо вже й впроваджувати «архітектурну гармонію» від Андрія Кульчинського - то на всю котушку!


«Свобода» співпрацює з московськими бізнесменами?

Ще один будівельний майданчик у центрі Трускавця міститься неподалік Палацу культури ім. Т. Шевченка за адресою вул. С. Бандери, 6, Тут також будівництво у розпалі, метушиться техніка, вивозять землю.

Що ж саме збираються звести на цій ділянці? Згідно із законом, біля кожного будмайданчика має бути так званий паспорт об’єкта – банер, на якому пояснюють, хто та на основі яких документів розпочав будівництво. Утім ця ділянка – виняток. Ми обійшли її з усіх боків – однак такої вивіски немає, що суперечить Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Як з’ясувалося під час нашого розслідування, така втаємниченість має своє пояснення. Інформація, яка міститься у відкритому доступі, свідчить про наступне.

Замовником будівництва на цій ділянці готельно-оздоровчого комплексу у 2013 році був Олексій Балицький, нині заступник міського голови Трускавця, очільник місцевого осередку «Свободи», депутат облради. Він отримав доручення від Керімзаде Мехман Маіл Огли. Цей пан зареєстрований у Баку, а підприємницьку діяльність проводить у Москві, є платником податків у Російській Федерації. 

У 2018 році у Трускавці за адресою вул. Мазепи, 23 було зареєстроване ТзОВ «Камп Груп», засновниками якого є Керімзаде Мехман Маіл Огли та Керамідзе Абузар Мехман Огли, підписантом - Оксана Вікторівна Крижська. У власності «Камп Груп» - земельна ділянка на вул. Бандери, 6, де зводиться готель.

Керамідзе Абузар є також власником будівельної компанії «Вельта Консалтинг», яка зареєстрована у Москві. 

У телефонному довіднику російської столиці вказані номери телефонів Керімзаде Мехман Маіл Огли та Керамідзе Абузар Мехман Огли, які проживають на вул. Удальцова, 3.

Аналізуємо далі інформацію з відкритих джерел. За даними Ю-контрол, на вул. Мазепи, 23 зареєстрована ще одна фірма – ТзОВ «Резорт Груп», де директором Богдан Габшій, депутат Трускавецької міськради від «Свободи». Одним із керівників раніше було вказано Віктора Крижського.

Підприємство засноване у 2012 році Олексієм Балицьким, у 2014, коли він очолив Департамент екології та природніх ресурсів ЛОДА, довірив його своєму однопартійцю.

У листопаді 2015 року Олексія призначили заступником міського голови Трускавця й «Резорт Груп» почав отримувати регулярні бюджетні замовлення. А у лютому 2018 року слідчі Трускавецького відділення поліції відкрили розслідування за фактом привласнення бюджетних коштів.


Саме Богдан Габшій 22 серпня цього року оприлюднив інформацію про те, що будуть проводитися земляні роботи з підключення каналізаційної мережі до новобудови на вул. Бандери, 6 . Тобто роботи з будівництва готельного комплексу координує депутат-свободівець та очолюване ним приватне підприємство.

Зазначимо, що на першому поверсі комплексу знаходитиметься ресторан, забудова готелю – 1 403 м кв, висотність – шість поверхів.

А міські посадовці й у цьому випадку, як і щодо забудовників житлової висотки на Бориславській, 4, продемонстрували надзвичайно доброзичливе ставлення. Вони без жодних вагань відгукнулися на звернення ТзОВ «Камп Груп» і виділили комунальну ділянку у самісінькому центрі міста для благоустрою біля готельного комплексу!

Рішення виконавчого комітету «Про надання дозволу на проведення благоустрою, та обслуговування прилеглої території до земельної ділянки по вул. С. Бандери, 6» було ухвалене 29 серпня цього року, контроль за виконанням покладено на Олексія Балицького.

Заступник трускавецького мера запевнив, що ця ділянка, яка є власністю громади, обгороджуватися не буде і нею зможуть користуватися як мешканці, так і відпочивальники. Місто навіть отримає вигоду від цього, переконував Олексій Балицький, бо забудовник гарно її облаштує й буде доглядати за порядком.

А ми, наївні трускавчани, не розуміємо, що все робиться задля нашого благополуччя!

- Все буде, добре, не хвилюйтеся, - завершує розмову у звичному для себе стилі, мило посміхаючись, Олексій Балицький.

Не уточняючи при цьому: а кому ж добре?


Ольга КУЦ

IMG_9133.jpg

IMG_9131.jpg


Социальные комментарии Cackle