03.07.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Аукціон? Ні, не чули. Трускавецькі депутати продали комунальні об’єкти за залишковою вартістю

Аукціон? Ні, не чули. Трускавецькі депутати продали комунальні об’єкти за залишковою вартістю

Таке рішення ухвали учора, 2 липня, на засіданні сесії Трускавецької міської ради. Питання про викуп двох нежитлових приміщень комунальної власності: бойлерної на вул. Сагайдачного, 18а та бойлерної на вул. Стуса, 9а спровокувало гостру дискусію. Адже йшлося про кошти, які отримає бюджет міста від продажу.

Зазначимо, що відповідно до закону про приватизацію державного й комунального майна викуп може застосовуватися у разі, якщо орендар здійснив невід’ємні поліпшення об’єкта оренди. Такий спосіб приватизації, на відміну від аукціону, є неконкурентним - ціна встановлюється не за ринковими умовами, а експертом, який робить оцінку цього приміщення на замовлення органу приватизації.

Як повідомила начальниця трускавецького управління комунального майна Ольга Сегер, договори оренди на приміщення бойлерних були укладені на початку 2019 року. Згодом орендарі звернулися із заявою та відповідним пакетом документів про здійснення невід’ємних покращень. Управління таку згоду надало, у результаті орендарі одержали право на викуп майна, здійснивши ремонти на суму у понад 25 відсотків вартості майна.

Однак депутатка Зоряна Домбровська вказала на порушення процедури відчуження майна начальницею управління Ольгою Сегер. У законі зазначено, що рада має сформувати і погодити перелік об’єктів для приватизації. Цього зроблено не було! Депутати також мали б розглянути і надати висновок про доцільність здійснення невід’ємних поліпшень комунального майна.

Пані Сегер на засіданні сесії помітно нервувала й намагалася оправдати здійснені нею порушення законодавчих вимог: мовляв є перелік об’єктів, які не підлягають приватизації впродовж 2016-2020 років. Бойлерні у ньому не зазначені, отже їх можна продавати.

Підтримав підлеглу і міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, який повторив цю дурню, відверто лобіюючи продаж комунального майна за залишковою вартістю. І це в ситуації, коли бюджет міста недоотримає суттєвих надходжень через карантин.

Проігнорували пропозиції депутатки Зоряни Домбровської – розпочати процедуру приватизації відповідно до закону і виставити бойлерні на продаж через аукціон – й колеги. За продаж способом викупу двох комунальних об’єктів проголосували: Роман Бучкович, Богдан Габшій, Олег Карпин, Михайло Кіселичник, Михайло Малащак, Мирослав Мицько, Юрій Наконечний, Андрій Остапчук, Андрій Кісак, Руслан Пристай, Олена Савченко, Віра Сазонова, Микола Сеньків, Василь Тимчишак, Руслан Цехмейстер, Анатолій Стародуб, Ігор Стасик, Андрій Степаненко.

голосування.jpg

Щодо ціни питання. Очевидно, що аукціон дав би в рази більші надходжень до бюджету. Бо що отримає місто від викупу бойлерної на Стуса, 9а? Давайте порахуємо – орендар здійснив невід’ємні поліпшення на понад 100 тис грн, сума доплюсується до вартості бойлерної 353,9 тис грн. Тобто місто отримає від її продажу близько 455 тис грн.

А якою була б вартість цього майна на аукціоні? На це впливає багато чинників - стан будівлі, розміщення, можливість використання для комерційної діяльності, тощо. Погугливши, натрапили на таку інформацію - торік у червні у Ковелі через електронний аукціон продали котельню площею 147,8 кв м за 1,5 млн гривень!

А за даними «ProZorro. Продажі» реалізація комунального майна через електронні аукціони торік дала просто вражаючий результат! Доходи українських міст зросли у 2,5 рази і склали загалом 880 млн грн.

Закон, прийнятий два роки тому, дозволив містам прозоро продавати свою комунальну власність. У Трускавці мер і депутати про таку перспективу не чули?

Ольга КУЦ

голосування2.jpg

голосування3.jpg


Социальные комментарии Cackle