06.03.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Англійська – це зовсім не важко! Tutor Сamp – живе й цікаве спілкування з носіями мови

Англійська – це зовсім не важко! Tutor Сamp – живе й цікаве спілкування з носіями мови

Оксана Мотика з родини вчителів, але мама і бабусі наполягли не пов’язувати життя з педагогікою – казали, що невдячний цей фах. Вона, як чемна доня і внучка, послухала. Вивчилася на лікаря в далекому Лондоні, а через 8 років все ж повернулася до своєї  мрії – навчати дітей. І успішно долає міф, що англійська – це важко.

20200302133406_IMG_8089.JPG

Ця молода жінка їхала до Великої Британії, як і більшість наших співгромадян, «на заробітки» і вивчити досконало англійську. Кілька років  працювала, вдосконалювала мову і подалася здобувати фах лікаря в університет Св. Джорджа в Лондоні. Паралельно з навчанням, а потім й з роботою молодшого лікаря у приймальному покої, вийшла заміж і народила  трьох донечок. Вже кілька років живе на дві країни і каже, що без маминої підтримки не впоралася б. Та попри принади життя в  Об’єднаному королівстві ніколи не думала про те, щоб залишитися на  постійне  проживання. «Там люди видаються більш привітними. Напевно, на  це впливає життя з меншою кількістю стресу. В нас, на  жаль, зустрічається більше  хамства і непривітного ставлення, особливо у державних структурах.  У них поняття відповідальності – не порожнє слово». 

Трускавецький TutorСamp 

Хоча Оксана й вивчала англійську поза школою на додаткових курсах, навіть кілька разів відвідувала Лондон, однак відчула на собі, що цього замало – потрібне живе, цікаве і не нав’язливе спілкування з носіями мови. І от минулого року, коли родинне обійстя на вул. Крушельницької було готове,  щоб приймати гостей, молода жінка наважилася організувати перший англомовний табір Tutor Сamp з повним зануренням у мовне  середовище, яке допомогло би  подолати мовний бар’єр. 

received_556655191638217.jpeg 

Тепер на час канікул – літніх, осінніх чи весняних – діти з усієї України, віком від 9 до 16 років, приїжджають в Трускавець, п’ють «Нафтусю» (за призначенням лікаря) і добре «підтягують» розмовну англійську, готуються до IETLS чи до ЗНО. Приймає садиба-табір не більше 12 дітей за один заїзд, тому камерність та індивідуальний підхід – гарантовано. Оксані  активно допомагають старші доні, які є двомовними, батьки, волонтери з Канади та Америки, а трускавецька «Квест-кімната» тішить цікавим дозвіллям. З Дрогобичем та визначними місцями довкола знайомить Остап Дзондза, який перфектно володіє англійською.

received_1698921370248894.jpeg

Вже на найближчі весняні канікули трускавецьких підлітків чекає денний  табір з елементами психології та професійної орієнтації і, звісно, буде багато англійської мови. «Я вже сама з нетерпінням чекаю на ці тренінги!», - говорить Оксана.  

А влітку вона вперше  везе до Лондона дві групи дітей. Групи вже набрані, єдине про що переживає –  це  «сумнозвісний» коронавірус. «Плануємо і надіємося на краще!». 

Більше про англомовні табори, які встигло відвідати вже майже 80 дітей,   можна дізнатися на сайті https://tutorcamps.com/.

Що цікавого в англійських  школах? 

Там  дітям заборонено користуватися телефоном – що в молодшій, що в середній школі. У старшій школі діти вже самі  принципово не використовують телефони у навчальному закладі – це вже сформована  культура, є усвідомлення, що тільки на тобі лежить відповідальність за своє майбутнє. 

20200302133533_IMG_8092.JPG

Телефони і гаджети заборонені і у Tutor Сamp, за що батьки  окремо  дякують. А ще, на прикладі власних доньок, Оксана бачить, що в англійських школах з дітьми рахуються і сприймають кожного як особистість, але одночасно й  вимагають від них відповідно. Чудово на практиці показує себе й вузька спеціалізація для  старшої  школи – діти не такі завантажені  «усім  на світі», а вивчають те, до чого лежить  душа. Але тим не менше, наші  діти  краще дають собі  раду в повсякденному  житті. Малих  британців  не можна  самих  відпускати  до школи, тим паче у великому місті і навіть, якщо живеш  поряд зі школою…
 

Чи така добра британська система охорони здоров’я? 

Оксана зізнається, що детально українську реформу не вивчала. Але  з власного досвіду каже, що в Англії зовсім не все так добре з медициною. Так, безперечно,  вона у них соціальна, безкоштовна і на високому рівні. Та люди  можуть  чекати і по 10 годин, навіть і 24,  щоб потрапити до лікаря у  приймальному покої. В Британії, власне зараз, запроваджують «поліклініки» - тобто, коли  людина при болях в серці  сама одразу йде до кардіолога, оминаючи  сімейного лікаря. «Британська система зовсім не ідеальна, але  й нам потрібно міняти й шукати, тоді знайдемо свої вірні рішення.» 

Тим часом засновниця трускавецького табору Оксана Мотика keep her options оpen і залишає за собою можливість обирати  майбутнє. Бо їй  важливо робити у житті те, що дійсно подобається. «Успіх кожен вимірює по-своєму. Для мене успіх – це  коли вранці встаєш і знаєш, що будеш сьогодні робити щось вартісне. Зараз  мені  важливо долучитися до правильного виховання української молоді і дати їй можливість говорити зі світом однією мовою». 

Наталя Куцій

20200302134007_IMG_8108.JPG

20200302142407_IMG_8122.JPG

20200302142502_IMG_8127.JPG

received_1264599003730375.jpeg

Социальные комментарии Cackle