02.04.2016 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Провідні кардіохірурги Національного інституту ім. Амосова вишукували серцево-судинні вади у трускавчан (фото)

Десант кваліфікованих  кардіохірургів зі столиці 31 березня прибув до Трускавця. У міській лікарні медики мали надважливе завдання – проводили  кількагодинний огляд та надавали консультації пацієнтам з серцево-судинними недугами, які з’їхалися до курортного міста з різних куточків Дрогобиччини. Такий масштабний медичний захід столичні кардіохірурги провели в рамках Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф». Цей проект стартував 2 роки тому. Медики з Національного  інституту ім. Амосова зі своїм мобільним обладнанням їздять обласними та регіональними центрами України та обстежують дорослих  і дітей на наявність серцево-судинних недуг. Потреба в такому проекті назріла сама собою, запевняє Костянтин Руденко, доктор медичних наук, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України.

-  В Україні невпинно зростає рівень смертності, пов'язаний з хворобами серця. Щорічно 50 тис. інфарктів вражають українців. Із них летальні наслідки спостерігаються у 20-30%  хворих, в залежності від регіонів України, - наголошує  Костянтин Руденко. - Щоб не стати жертвою інфаркту, українцям слід більш ретельно відноситься до свого здоров’я – при найменших негараздах звертатися за допомогою до медиків. Не пасе задніх і ще одна недуга – інсульт, сьогодні говоримо про 100 тис. інсультів на рік в Україні. Смертність від цієї недуги становить 50%. Цифри надто високі і говорять самі за себе. Однак, слід пам’ятати просту істину – будь- яку хворобу легше попередити, ніж лікувати.

За словами провідних кардіохірургів України, проблема невеличких міст нашої держави , віддалених від обласних центрів,  полягає в відсутності на місцях кваліфікованих та оснащених за останнім словом техніки кардіологічних центрів. Відтак, хворі з серцево-судинними недугами є в неабиякій групі ризику – оскільки при загостренні хвороби їм доводиться добиратися  до обласних спеціалізованих кардіологічних центрів добрі кілька годин, та ще й зазвичай поганими дорогами. Однак як запевняє Костянтин Руденко, при гострому інфаркті міокарда у медиків є не так і багато часу – до 2 годин -   щоб зберегти життя людині. Не дивлячись на те, що є професійна кардіологічна база у Львові, там оперують складні вроджені вади серця та надають допомогу з іншими серцево-судинними недугами,  Дрогобиччині вартувало б мати і свій кардіоценрт, зауважив пан Руденко. Не виключено, що такий центр тут відкриють у недалекому майбутньому Дрогобичі, однак на таку важливу справу слід віднайти відповідне фінансування. 

   У кабінетах Трускавецької лікарні бригада провідних кардіохірургів Національного інституту ім. Амосова впродовж цілого дня вишукувала серцево-судинні вади у пацієнтів, надавали кваліфіковані поради та рекомендації щодо їхнього лікування та подальшого обстеження хворих, деяких скеровували на дообстеження до Києва. Пройти професійний огляд у столичних медиків до Трускавця прибули сотні мешканці регіону – з Дрогобича, Борислава, Стрия та сіл Дрогобиччини. 

- Хочу відзначити, що сьогодні до нас іде вікова категорія хворих, це люди яким 60 і більше. Зазвичай у таких пацієнтів діагностуємо ішемічну хворобу серця та гіпертонічну хвороби. Багато хворих бачимо із перенесеними інфарктами , інфарктами на ногах, так не повинно бути, - запевняє Валентина Шаповалова, старший науковий співробітник відділу лікування серцевої недостатності інституту ім. Амосова. 

Що вражало - серед недужих було і чимало юних пацієнтів, дітей від 1 року. Так п.Іванна  з Борислава прибула на огляд до столичних медиків із своєю 1,6 річною дочкою.

- Ми кожного кварталу їздимо на огляд до Львова, оскільки наша дитина має некомпактний міокард. Проте дізнавшись ,що у Трускавці приймають кардіохірурги із столиці вирішили скористатися цією можливістю. Нам набагато зручніше під’їхати у сусідній Трускавець, ніж  понад 12 год.  в проїзді до Києва.  Дуже задоволені консультацією та оглядом дитини, нам надали вичерпні відповіді на наші запитання та практичні рекомендації, - ділиться враженнями бориславчанка п. Іванна. 

  Як зауважує ендоваскулярний хірург Ігор Дітківський, раннє діагностування у дітей серцево-судинних проблем дозволяє усунути більшість таких недоліків малоінвазивним втручанням. 

  Різке зростання в останні роки серцево-судинних недуг серед дорослих та дітей  – наслідок низки негативних факторів, зауважує виконуючий обов’язки головного лікаря Трускавецької міської лікарні Ігор Стасик.

  - Погана екологія, малорухомий спосіб життя, невідповідне харчування – ці та ряд інших факторів сприяють зростанню з року в рік серцево-судинних недуг серед населення, - каже Ігор Стасик. - Тому мета сьогоднішньої медичної акції проста - виявлення серцевих недуг у дорослих та дітей та рекомендації щодо їхнього усунення та правильного лікування. Оскільки попередити ці недуги легше, ніж лікувати їхні важкі стани, - запевняє головний медик Трускавця Ігор Стасик. 

  Паралельно з оглядом хворих того дня столичні медики провели кількагодинну науково-практичну конференцію у стінах трускавецької лікарні для місцевих та регіональних медиків. Говорили про сучасний стан надання кардіохірургічної допомоги та сучасні підходи у лікуванні серцевих недуг. Опісля Трускавця з аналогічним одноденним візитом кардіохірурги національного інституту ім.Амосова відбули до Турки. Відтак у їхніх планах відвідини Західного реабілітаційного центру, де проходять реабілітацію воїни АТО. До Трускавця столичні медики обіцяли ще не один раз повернутися. 

Наталя Зелена
Социальные комментарии Cackle