18.09.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

На трускавецькому кладовищі вже нема, де хоронити людей! Влада проблему вирішити не може

  На трускавецькому кладовищі вже нема, де хоронити людей! Влада проблему вирішити не може

Одні не хочуть чути – інші не знають, як діяти! Це про проблематичну ситуацію у Трускавці у питанні майбутніх захоронень, оскільки діюче кладовище сповна вичерпує свій ресурс. Ситуація виглядає так, що максимум за півроку у курортному місті ніде буде ховати людей.

Чи не найбільші сподівання оздоровниця мала на свого сусіда – село Станилю. Якщо бути точним то мова йде про ділянку землі розміром 8,7 га для трускавецького цвинтаря із земель, які перебувають в користуванні ДП «Дрогобицьке лісове господарство». Сама ж земельна ділянка знаходиться в адміністративних межах Станильської сільської ради. З цього питання 16 вересня у Станилі скликали громадські слухання, на які прибули посадовці Трускавця. На правах господарів – першими говорили станильчани. Репліки та висловлювання людей були доволі категоричними: чути не хочемо про новий цвинтар у нашому селі, не слід було свою землю розпродувати,  просіть землю  в Орові – там і хороніть!

Переконати сусідів та змінити їхню думку в проблемному для Трускавця питанні намагався перший заступник міського голови курорту Олексій Балицький. За словами чиновника, ситуація в Трускавці з захороненнями людей більш, ніж плачевна: «У середньому щорічно у нашому місті помирає 250 осіб. Межі діючого кладовища дозволяють нам захоронити максимум ще 100 осіб. Виходить, що буквально за півроку ми опинимося на межі. Тому ми звертаємося до вас – допоможіть вирішити цю ситуацію».

Під цими словами пан Балицький мав на увазі, що Трускавець вірить і чекає, що Станиля в подяку за те, що чимало її мешканців працюють та навчаються в курорті – виділить вільну земельну ділянку оздоровниці під нове кладовище. Також, за словами пана Балицького, варіант із земельною ділянкою (8,7 га), яку погодило Трускавцю «Дрогобицьке лісове господарство» та керівництво Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, не надто економічно вигідний курорту. На приведення її до належного стану – викорчовування пнів, вирізання чагарників  та іншої деревини, а також поділ території на сектори, загородження та інші речі – потрібно чимало коштів та часу. За грубими підрахунками мова іде про 3-4 млн. грн. на вироблення документації на цю землю та приведення її до ладу.

- Було б логічніше, як би ви нам запропонували іншу, вільну земельну ділянку , на яку не йшли б такі кошти для приведення до належного стану. Ці кошти ми б краще вклали у розвиток вашого села чи на ті потреби, які ви вважаєте першочерговими», - переконував Олексій Балицький.

Та півторагодинний діалог громадських слухань завершився  нічим – Станиля Трускавець не почула, присутні на слуханнях мешканці села не проголосували за надання  землі під цвинтар. Ситуація справді критична – на трускавецькому кладовищі практично немає вільної площі,  людей змушені ховати на доріжках…

Вікторія Утрин

Социальные комментарии Cackle