25.04.2018 Стебник Розмір шрифту: [+] [-]

Стебницький «Полімінерал» не виконав приписи екологічної інспекції

Стебницький «Полімінерал» не виконав приписи екологічної інспекції

ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» не виконало приписи Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Про це повідомляє головне управління Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Вчора, 24 квітня, працівниками Інспекції здійснено виїзд для оцінки подальшого впливу ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» на навколишнє природне середовище.

Встановлено, що на даний час не виконано  пункти, виданого Інспекцією припису.

Зокрема, підприємство не пробурило не менше 3 свердловин і не обладнало їх приладами для постійної реєстрації рівня розсолів і відбору проб; не провело очистку і ремонт усіх спостережних свердловин на шахтних полях рудників №1 та №2; не провело маркшейдерську зйомку породних відвалів та ложа хвостосховища; не забезпечило постійне перехоплення фільтрату мірабіліту з відвалу Західний-біс; не відновили реперну мережу станцій до параметрів, передбачених затвердженими програмами спостережень.

Також «Полімінерал» мав вжити заходів щодо проведення рекультивації порушених земельних ділянок згідно Комплексного проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель.

Нагадаємо, обвал, що стався на Львівщині 30 вересня минулого року в зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», був спровокований землетрусом 0,8 бала, але стався через те, що там утворилися пустоти і підприємство, яке зараз є у приватній власності, впродовж років не вживало заходів задля того, аби усунути небезпеку.

Львівська облрада ухвалила звернення до Кабінету Міністрів України щодо кризової екологічної ситуації, яка склалася внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Львівська облдержадміністрація також звернулася до Кабінету Міністрів щодо виділення з резервного фонду держбюджету 133 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків провалля, яке утворилося поблизу Трускавця над колишньою шахтою із видобування калійної руди. Ці кошти необхідні на будівництво нової дороги та перенесення зруйнованих ліній електропередач.

Пізніше власник стебницького «Полімінералу» закликав відселяти людей з території НС. 

Назад Джерело: Zik
Социальные комментарии Cackle