17.01.2020 Стебник Розмір шрифту: [+] [-]

Фестиваль «Різдвяна феєрія на Забівці», який відбувся у Стебнику, мав на меті привернути увагу до проблем міста

Фестиваль «Різдвяна  феєрія на Забівці», який відбувся у Стебнику, мав на меті привернути увагу до проблем міста

У Стебнику на території школи №18 відбувся великий різдвяний фестиваль «Різдвяна феєрія на Забівці». Організаторами музичного свята вже вдруге на цій локації виступила ініціативна група «Забівка 18». Подія мала за мету привернути увагу до проблем міст, які досі перебувають у статусі «місто в місті». Такий аномальний статус породжує дуже багато проблем, які перекреслюють право населених пунктів на розвиток та комфортне життя. На думку учасників групи, сучасна адміністративно-територіальна реформа володіє повним інструментарієм, щоб вирішити такі проблеми раз і назавжди. У випадку змістом Стебник рішення лишень одне – ставати центром об’єднаної територіальної громади, або ж самостійною територіальною одиницею, що дасть змогу вирішувати внутрішні проблеми в середині громади, а не ззовні з урахуванням доцільності іншого міста. 

Фестиваль розпочався з урочистої частини, під час якої виступили офіційні особи Стебника. Зокрема, міський голова Петро Старосольський висловив повну підтримку організаторам фестивалю і висловив сподівання, що наступного разу будемо таки зустрічатися у місті, яке буде повноцінним учасником адміністративно-територіального устрою країни. До присутніх зі словами привітання звернувся парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці – отець Михайло Бучинський, а також свою позицію висловили учасники ініціативної групи «Забівка 18»: Михайло Кішко, Іван Асафат та Віра Бобик. 

За словами режисера фестивалю співака Я-Река, організатори намагалися максимально передати магію Різдва і віри у щось світле та яскраве, тож невипадково час проведення було перенесено на вечірню пору. Розпочали концертну програму учні 3-х класів тієї ж школи, за долю якої ще не так давно боровся мікрорайон. Вони презентували повноцінну різдвяну програму з Вертепом та колядками. Згодом на імпровізованій сцені почали з’являтися професійні колективи. Зокрема з Дрогобича навідалась відомий бард, волонтер та композитор Лілія Кобільник, яка спільно з гуртом «Різдвяні Дзвони» виконала декілька колядок.

Далі були гості зі Львова: учасники зразкового інтегрованого театру естрадної пісні «Дитячі мрії» подарували глядачам букет сучасних колядок. Їх енергійне виконання запам’яталося стебничанам надовго. Виступ вокального ансамблю «Стебничаночка» також глядачі очікували з нетерпінням, оскільки рідний для міста колектив серед місцевих мешканців знаний і володіє популярністю. Також у цей вечір перед учасниками фестивалю виступили співаки Я-Рек та заслужений артист України Володимир Коциловський. Завершував фестиваль феєричний виступ Віктора Винника (Група МЕРІ). В пізню вечірню пору крапку для фестивалю поставив святковий феєрверк.

Віра БОБИК

foto (8).jpg

foto (5).jpg

foto (6).jpg

foto (1).jpg


Социальные комментарии Cackle