09.10.2018 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Знову - кір! У Трускавці 17-річна дівчина підхопила інфекційну недугу

Знову - кір! У Трускавці 17-річна дівчина підхопила інфекційну недугу

Усе, що відомо медикам, 17-річна трускавчанка, яка занедужала на кір, не робила щеплень від інфекційної недуги. Оскільки батьки дитини ще з юних літ писали відмови проти імунізації. Такою інформацією 8 жовтня поділився на апаратній нараді головний медик курортного міста Ігор Стасик. «Наразі пацієнтка перебуває в стаціонарі Стебницької інфекційної лікарні. Стан її доволі складний», - наголосив пан Стасик.

За словами лікаря увесь 2018 рік кір випробовує Львівщину на міцність. З кінця вересня захворюваність на кір набирає нових обертів. Загалом з початку року на небезпечну інфекційну недугу  в цілому по  Україні захворіли 31 443 людини – 12 757 дорослих і 18 686 дітей. Від ускладнень кору померло 13 людей: дев’ятеро дітей і четверо дорослих. Один із останніх летальних випадків зафіксований у Львові 1 жовтня. У Львівській обласній інфекційній лікарні від кору померла трирічна дитина, захворювання дало страшне ускладнення - енцефаліт (запалення головного мозку), тож врятувати малечу лікарям не вдалося. Щеплень від кору дитина немала.

- Я неодноразово наголошував і повторюю це знову - люди, які не мають щеплень переносять хворобу набагато важче ніж ті, хто зробили  вакцинацію. Кір небезпечна недуга, як для дорослих так і дітей, оскільки  провокує пневмонії, ураження нирок, серця, енцефаліти, сліпоту тощо, - додає Ігор Стасик.

Схвильовані недугою і в сусідньому Дрогобичі. В стаціонарному інфекційному відділенні КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» станом на 8 жовтня перебуває 14 хворих на кір дітей. Серед них 9 дітей - мешканці району, 1 дитина  з Борислава, а також 4 – юних дрогобичан. Минулого тижня стаціонарне лікування  проходили 18 дітей. Медики обох міст в унісон наголошують – у медичних закладах, як Дрогобича так і Трускавця в наявності є достатньо вакцин, тож закликають містян не зволікати, а робити вакцинацію, оскільки саме вона рятує від підступних пасток недуги та ускладнень від неї.

Нагадаємо, кір – інфекційна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Найважче кір переносять діти до 5 років і дорослі, що не були вакциновані і не перехворіли ним в дитинстві. Спалахи кору доволі прогнозовані  і спостерігаються кожні 5-6 років. Минулий спалах інфекційної недуги в Україні був зафіксований у 2012 р (захворіло понад 12 тис. осіб), а то до того в 2006 ( 42 724 - недужих) та 2001 ( 16 970 хворих).

Наталя Зелена  

Социальные комментарии Cackle