14.05.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Завдяки продовженню медичної реформи Дрогобич отримуватиме більше коштів для медичних закладів

Завдяки продовженню медичної реформи Дрогобич отримуватиме більше коштів для медичних закладів

Другий етап медреформи в Україні стартував з 1 квітня. За інформацією Національної служби здоров’я України, уже підписано договори з 1696 закладами спеціалізованої медичної допомоги. В цьому списку і медичні заклади Дрогобича та регіону. Таким чином, практично всі комунальні медичні заклади країни увійшли в реформу і будуть отримувати кошти за прямим договором з НСЗУ. На практиці це означає - гроші підуть за пацієнтом у поліклініки, лікарні та інші спеціалізовані заклади, туди, де його лікуватимуть.

Дрогобич медичну реформу підтримує! Місто Котермака щорічно стикалося з гострою проблемою – державної медичної субвенції катастрофічно не вистачало. Ситуацію з року в рік погіршував той фактор, що попри те що медичні заклади Дрогобича щороку лікували понад 9 тисяч пацієнтів з навколишніх територій, поверати кошти залікування своїх пацієнтів такі території не поспішали. Мова переважно йде про такі міста, як Трускавець, Борислав, і Дрогобицький район. Звідси і випливало – під кінець року медики Дрогобича потерпали без зарплат і місто змушене було виділяти з бюджету чималі кошти, попри те що місто додатково лікувало 40% пацієнтів!

Тепер ж у місті Котермака підрахували: із підписанням договорів з НСЗУ в рамках ІІ етапу медичної реформи під кінець року профіцит медичного бюджету становитиме майже 6 млн гривень. Минулого ж року медичний бюджет мав дефіцит в розмірі 45 млн грн. Різниця вражаюча!

- Зведена сума на 2020 рік по восьми комунальних підприємствах охорони здоров’я Дрогобича й Стебника з загальною чисельністю працюючих понад 1 800 осіб становить 121, 3 млн грн, що є більшою від видатків 2019 року на майже 6 млн грн. І це при тому, що до реформи дефіцит заробітної плати становив 45 млн грн та проведено оптимізацію штатної чисельності понад 300 осіб. Подальше скорочення медичної галузі призведе до руйнування надання медичної допомоги цілого регіону», - йдеться у повідомленні прес-служби Дрогобицької міськради. Від правди ніде дітися - медичні заклади Дрогобича і Стебника надають допомогу мешканцям усього регіону з населенням близько 235 тисяч, а не лише містянам своєї території. Через низький відсоток оплати за пролікованих хворих – «діра» в медичному бюджеті щорічно більшала, бо по старому механізму субвенції місто від держави отримувало кошти тільки на кількість населення, що проживає на його території. У той же час медичні заклади сусідніх територій, пацієнти яких доволі часто лікуванись в Дрогобичі, були краще профінансовані державою по лінії заробітних плат медикам.

- Тобто принцип фінансування по державній субвенції, яка виділялась на кількість населення, – це помилковий принцип, бо він призводив до того що гроші платників податків йшли на утримання медичних закладів в існуючому вигляді, а не на забезпечення пацієнтів якісними послугами за які вони вже сплатили своїми податками. Старий механізм оплати призводив до того що ми фінансували ліжко-місця, утримання приміщень, кількість ставок замість того щоб скеровувати ці кошти на надання якісної медичної послуги, - резюмує мерія Дрогобича.

Тепер ж, завдяки другому етапу медреформи медичні заклади Дрогобича зможуть отримувати кошти за пролікованих пацієнтів, незалежно від місця їхнього проживання, а пацієнти - якісні медичні послуги бо за них платить держава туди куди вони йдуть. «Наші лікарні тепер отримуватимуть гроші не за кількість ліжко-місць, а за кількість наданих послуг. І ми підтримуємо цю реформу, бо її принцип «гроші йдуть за пацієнтом» є правильним як для лікаря, так і для пацієнта. Всі розвинуті країни світу мають медичні системи, які працюють за таким принципом» - наголошують медики міста.

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle