26.02.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Замість паніки - акцент на профілактиці. На Львівщині напрацьовують план спротиву коронавірусу

Замість паніки - акцент на профілактиці. На Львівщині напрацьовують план спротиву коронавірусу

Попри те, що на Львівщині та в Україні не зафіксовано жодного випадку коронавірусу, область має бути до цього виклику. 

Про це йшлося сьогодні під час брифінгу Львівській ОДА, - повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

- Учора на комісії погодили можливість виділення коштів на закупівлю обладнання, якщо є в ньому потреба. Львівська область однією з перших ухвалила рішення про виділення коштів із резервного фонду для унеможливлення поширення вірусу. Обласна інфекційна лікарня готова до будь-якого розвитку подій. А від сьогодні планово починається робота із переміщення пацієнтів у Немирові, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. 

- Людям варто подбати про найпростіші речі профілактики, і це допоможе вберегтися від вірусу. Найбільша увага буде зосереджена на «воротах» області. Для прикордонників проводять навчання. Замість паніки нам треба зробити акцент на профілактиці, - наголосив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. 

Прикордонників та працівників аеропорту навчають не лише як поводитись при випадку виявлення підозри на зараження, а й користуванню засобами захисту. 

- Ми отримали доручення від міністерства охорони здоров’я забезпечити присутність карет швидкої допомоги на пунктах пропуску Шегині, Краківець та Рава-Руська. Машини уже поїхали туди з відповідними засобами захисту. В розпорядженні аеропорту також є карета. Забезпечення термометрами та іншими засобами захисту прикордонної служби буде відбуватися за необхідності. Плануємо ще закупити до 20 тисяч костюмів біозахисту, - розповів т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько. 

Серед медичного обладнання, що мають намір закупити в інфекційну лікарню, - апарат для штучного кровообігу та засоби для підтримки дихальної функції пацієнтів у реанімаційних палатах. 

- Інфекційна лікарня готова до прийняття пацієнтів, а звільнення інших відділень лікарні буде відбуватись в міру потреби. Ми уже виділили 20 ліжок в ізоляторах. Ліками ми теж забезпечені. Оскільки цільової терапії поки не знайдено, лікування відбувається симптоматично. Коронавірус – це гостра респіраторна вірусна інфекція, тому профілактика і лікування – таке ж як і при інших ГРВІ, - розповіла зав. відділенням КЗ ЛОР "Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня" Таміла Алексанян. 

Медики вкотре наголошують: температура, кашель чи дихальні розлади у людей, які перебували у країнах із зафіксованим спалахом недуги – привід звернутися до лікаря. Найбанальніша профілактика - миття рук, особиста гігієна та невідвідування місць скупчення - сприятимуть унеможливленню розповсюдження вірусу.

Социальные комментарии Cackle