02.06.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Із середини наступного тижня на Львівщині стартує тестування шляхом ІФА медиків, полісменів та призовників

Із середини наступного тижня на Львівщині стартує тестування шляхом ІФА медиків, полісменів та призовників

Центр громадського здоров’я, обласний центр служби крові та чотири заклади охорони здоров’я в Львівській області (лікарні в Червонограді, Новояворівську, Стрию та Золочеві) розпочнуть тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА-тестування). Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Метод ІФА-тестування запроваджують, бо лабораторії Львова не справляються із напливом біоматеріалу на ПЛР-тести на коронавірус. Результат ж ІФА-аналізів слід очікувати не кілька днів, а всього лиш дві години. 

Перш за все методом ІФА тестуватимуть медиків, контактних осіб, поліцейських та призовників. В області є 26 установ, які можуть робити такі тести. Визначатимуть наявність імуноглобуліну М, який вказує на наявність захворювання, а при його виявленні пацієнта скеровуватимуть на ПЛР для підтвердження, - повідомив чиновник.

Початок тестувань за допомогою ІФА дозволить зрозуміти, яка кількість людей уже перехворіла COVID-19. Як зазначив керівник Лабораторного центру Роман Павлів, щоденно центр опрацьовує понад три сотні тестів на COVID-19 методом ПЛР. У черзі на проведення дослідження перебувають більше трьох тисяч зразків біоматеріалу, відтак, щоб їх провести потрібно приблизно 10 днів, а нові матеріали надходять щоденно.

Запровадження ІФА-тестувань дозволить зменшити навантаження на лабораторії, які проводять дослідження ПЛР-зразків, - акцентує  Роман Павлів.

Реагенти та тест-системи закуповуватимуть через Центр громадського здоров’я. А перші тестування мають намір розпочати із середини наступного тижня.

Додамо, У Трускавці теж днями вели мову про  імуноферментний аналіз крові на виявлення антитіл до COVID-19. В курортному місті пропонують роботи ІФА-аналіз усім відпочивальникам. юТести такого типу готові робити чотири лабораторії курортного міста. Імуноферментні аналізатори є в таких оздоровницях курорту: ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття», готель «Міротель», ЦМРСЛ «Трускавецький», Українська Готельна Група (санаторії «Кристал», «Алмаз»). Вони здатні забезпечити проведення тестів ІФА як для відпочивальників Трускавця, так і для місцевого населення.


Социальные комментарии Cackle