17.10.2019 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Відсутність розрахунків фінансової спроможності ОТГ - нівелювання процесу децентралізації

Відсутність розрахунків фінансової спроможності ОТГ -  нівелювання процесу децентралізації

Влада Львівщини пропонує створити 67 об’єднаних територіальних громад і 6 районів. Керуючись лише площею територій і чисельністю населення.

На цьому акцентував увагу координатор Комітету захисту прав громад Віталій Горбатенко під час пресконференції «Чому Верховна Рада, ЛОР і ЛОДА хочуть ліквідувати економічно спроможні ОТГ і як цьому запобігти?».

Про це повідомив сайт «Щоденний Львів».

Захід відбувся учора, 16 жовтня, у Львівському прес-клубі. Поштовхом стала інформація про погодження Міністерством розвитку громад і територій (донедавна - Мінрегіонбуд) нового плану об’єднання громад Львівщини та утворення нових районів, яка з’явилася на «Zaxid.net»

- Обговорення відбуваються не публічно і непрозоро. Чому ця важлива реформа відбувається під знаком таємничості? Громад усувають від права на самоврядування, бо люди можуть висловити іншу думку, – наголосив Віталій Горбатенко - Порушується принцип добровільності.

Віталій Горбатенко перевірив, хто входив до складу міжвідомчої обласної робочої групи, яка складалася із 36 учасників: 2 представники громадськості, 1 депутат обласної ради, 6 науковців. Лише четвертина цієї групи – це люди з неурядового сектору. Водночас там були: головний податківець області, головний землевпорядник, директор «Львівболенерго», начальник головного управління пенсійного фонду тощо.

Віталій Горбатенко зауважив також на тому, як цей документ надійшов в обласну раду. Там є назви громад, орієнтовна площа і кількість населення, проте немає розрахунків фінансової спроможності. А це - нівелювання всього процесу децентралізації.

- У нас забирають усі можливості правового реагування. Об’єднані територіальні громади не будуть мовчати з цього приводу, - каже Віталій Горбатенко.

- Не треба змінювати правила гри під час самої гри. Громади треба чути, треба з ними говорити. Ми скерували наші звернення до Президента, Верховної Ради, Прем’єр-міністра, голови обласної адміністрації тощо. Це були перші листи нашого супротиву. Ми не розуміємо, чому нас, як громаду, яка має коефіцієнт спроможності 0,4, треба ліквідовувати», – пояснила Галина Козяр, голова Новострілищанської об'єднаної територіальної громади.

Також Галина Козяр висловила надію, що чиновники зуміють прислухатися до людей, які живуть на місцях і мають бажання підказати, як розвивати реформу децентралізації далі.

Позицію Галини Козяр підтримав також голова Щирецької ОТГ Олег Василишин: «Ми об’єдналися згідно із законом, відстояли своє право, і відстояли його нелегко. Нам незрозуміло, чому нашу громаду хочуть приєднувати до іншої».

Львівський пресклуб запропонував провести у жовтні круглий стіл-обговорення нового плану адміністративно-територіального устрою Львівської області.


Социальные комментарии Cackle