01.06.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

У Трускавці готові тестувати методом ІФА й взяти на реабілітацію осіб, що перехворіли COVID-19

У Трускавці готові тестувати методом ІФА й взяти на реабілітацію осіб, що перехворіли COVID-19

У Трускавці рекомендують зробити ІФА-аналіз обов’язковим для прийому гостей на курорти Львівщини, - інформує прес-служба ТМР. Що стосується імуноферментного аналізу то він виявляє собою комплекс «антиген — антитіло», який виробляється, коли організм уражений вірусом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляють M, то йдеться про гострий процес захворювання. Якщо G – то це означає, що людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

Застосування ІФА на курортах вирішило б питання безпеки відпочивальників та персоналу готелів та оздоровниць. Тому Трускавець вносить пропозицію до Львівської ОДА затвердити в протоколі прийому гостей в готелі, санаторії та інші заклади курортного типу тестування методом ІФА нарівні з визначенням полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тестами).

Крім протоколів, за якими мають працювати готелі в умовах адаптивного карантину, на загальнодержавному рівні потрібно виробити чіткий план – що робити, якщо в закладі виявили людину з підозрою на коронавірус.

Також Трускавець підтримав пропозицію ЛОДА – розробку та прийняття спеціальної державної програми, яка полягала б у скеруванні на санітарно-курортний відпочинок медиків, які на передовій боротьби з COVID-19, та осіб, які перехворіли на коронавірусну хворобу. Пропозиція також стосується запровадження пільгових кредитів, гарантованої допомоги в компенсації оплати праці. 

Додамо, У Трускавці імуноферментний аналіз крові на виявлення антитіл до COVID-19 готові робити чотири лабораторії. Імуноферментні аналізатори є в таких оздоровницях курорту: ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття», готель «Міротель», ЦМРСЛ «Трускавецький», Українська Готельна Група (санвторії «Кристал», «Алмаз»). Вони здатні забезпечити проведення тестів ІФА як для відпочивальників Трускавця, так і для місцевого населення.

 

Ірина Романова

 

Довідково. Метод ІФА є значно дешевшим та швидшим, ніж застосування ПЛР-тестів. Щоб провести аналіз ІФА, потрібно тільки взяти кров, і на результат чекати 2 години. Вартість тесту – до 200 гривень. Апарати для ІФА можуть також використовуватися для визначення інших параметрів аналізу крові. Натомість ПЛР-лабораторії коштують дуже дорого, один тест обходиться приблизно в 1 600 грн, на результати замірів доводиться чекати кілька діб, а самі лабораторії монофункціональні та вартісні в обслуговуванні.

В Україні тестування методом ІФА проводиться на офіційному рівні – станом на 31 травня проведено 9 367 таких тестувань. ІФА-тестування нині проводиться у Вінницькій, Донецькій, Закарпатській, Київській, Луганській, Харківській, Херсонській областях та Києві.

Социальные комментарии Cackle