06.08.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

У Львівській області скоротять близько третини чиновників РДА

У Львівській області скоротять близько третини чиновників РДА

Уряд доручив обласним державним адміністраціям до 7 серпня надати пропозиції щодо утворення, ліквідації та реорганізації РДА, їхніх структурних підрозділів, чисельності працівників, а також розрахунки на їх утримання. За попередніми підрахунками ЛОДА, у Львівській області буде скорочено третину діючих чиновників РДА, так само на третину зменшиться фінансування на утримання нових райдержадміністрацій.

Керівник департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда розповів ZAXID.NET, що зараз в ЛОДА за дорученням уряду проводять розрахунки штату РДА нових районів та потрібне для них фінансування.

«Ми отримали рекомендації від профільного міністерства. Зараз складаємо приблизний штат РДА реформованого району. Ми розуміємо, що буде певний перехідний період, коли потрібно буде залишити на місці старої РДА якийсь терпідрозділ, який буде координуватися з новоутвореною РДА. Мотив цьому простий – процедура передачі майна, інформації є доволі копіткою і відповідно займає час. Друге – мусимо забезпечити, щоби послуга, яка надавалася на рівні старої РДА, не стала гіршою», – розповів Степан Куйбіда.

З його слів, штат нової РДА укрупненого району буде налічувати близько 80 працівників, а разом із підрозділами соцзахисту та відділами реєстру виборів – близько 125 працівників. Оскільки суттєво зменшиться кількість районів, доведеться скоротити до 500 діючих чиновників РДА.

«Працюємо з центром зайнятості, щоби усі процеси звільнення працівників відбувалися коректно. Разом з тим, плануємо утворити зведений реєстр цих працівників, щоб новоутворені РДА могли з цими людьми працювати, бо це працівники з досвідом. Окрім того, у нас буде 73 ОТГ, які так само будуть формувати свої управлінські апарати і можуть залучати цих людей», – розповів Степан Куйбіда.

Також приблизно на третину скоротиться фінансування на утримання нових РДА. Точний штат працівників нових РДА та фінанси на їх утримання в ЛОДА обіцяють порахувати до кінця цього тижня та передати в уряд.

Як повідомили в департаменті фінансів ЛОДА, на сьогодні в РДА Львівщини працює 1,6 тис. працівників. Їх утримання обходиться бюджету у 220 млн грн на рік.

Як відомо, постанову №3650 про утворення та ліквідацію районів Верховна Рада прийняла у липні цього року. У Львівській області утворять сім великих районів замість нинішніх 20 – Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Самбірський, Стрийський, Червоноградський, Яворівський. Відповідно, у нових районах будуть утворені нові укрупнені РДА.Социальные комментарии Cackle