17.08.2019 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

У Дрогобичі відбулося регіональне обговорення Стратегії Львівщини до 2027 року

У Дрогобичі відбулося регіональне обговорення Стратегії Львівщини до 2027 року

16 серпня у м. Дрогобич відбулося засідання субрегіональної робочої групи з розробки Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року за участю представників бізнесу, громадськості, органів місцевого самоврядування, місцевих агенцій регіонального розвитку Дрогобицького, Сколівського, Турківського, Стрийського, Старосамбірського, Самбірського районів та міст обласного значення Дрогобич, Моршин, Трускавець, Борислав, Самбір, Стрий. 

Свою думку щодо соціально-економічного розвитку гірських районів, а також суміжних до них територій до 2027 року висловили голова бюджетної комісії Львівської облради Олег Домчак, радник голови Львівської облдержадміністрації  з економічних питань Василь Лозинський, повідомляє прес-служба ЛОДА. 

Т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Марта Бухтіярова представила результати соціально-економічного аналізу розвитку відповідних територій. Після чого в ході засідання опрацьовано спільні проблеми соціально-економічного розвитку відповідних територій, які були визначені напередодні за допомогою спеціального онлайн-опитування. 

Аналіз опитування регіональних експертів продемонстрував, що наявні проблеми із найвищим рівнем пріоритетності для відповідних територій. Це зокрема, проблеми  екології в частині налагодження ефективної системи поводження з ТПВ та забезпечення населених пунктів централізованим водопостачанням та водовідведення. Іншою важливою проблемою є стан доріг та пасажирські перевезення. В даному аспекті керівник Інституту міста Дрогобич Володимир Кондзьолка запропонував сусіднім громадам напрацювати систему міжмуніципального співробітництва в частині пасажирських перевезень. 

Що стосується економічного розвитку, експертами були виділені такі проблеми як  розвиток промисловості, інноваційний розвиток, підвищення інвестиційної та туристичної привабливості територій, а також збереження культурної спадщини та пам’яток архітектури. 

Та все ж основна проблематика окреслена учасниками зустрічі стосувалася людського потенціалу. Спостерігаючи негативні тенденції старіння та відтоку населення, зменшення народжуваності та кількості економічно активного населення було зроблено висновки щодо необхідності покращення якості життя у відповідних територіях. Найважливішим аспектом якості життя на сьогоднішній день та найбільш болючою проблемою є система охорони здоров’я. З відповідного питання директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак презентувала дослідження USAID щодо перспектив розвитку мережі закладів медицини у найближчому майбутньому. 

Саме для того, щоб максимально наблизити публічні послуги до людей та покращити їхню якість сьогодні проводиться адміністративно-територіальна реформа, – наголосила Марта Бухтіярова у наступній тематичній панелі, присвяченій тематиці децентралізації та формуванню нового районного поділу.

Джерело: Дивись.info

Социальные комментарии Cackle