26.05.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Свіжий погляд на творчість Каменяра: у заповіднику "Нагуєвичі" видали збірку "Садиба Франка"

Свіжий погляд на творчість Каменяра: у заповіднику "Нагуєвичі" видали збірку "Садиба Франка"

Батьківщина Івана Франка село Нагуєвичі, в якому діє Державний історико-культурний заповідник Каменяра, готує до презентації своє перше спеціалізоване видання "Садиба Франка: науковий збірник заповідника "Нагуєвичі".

Про це інформує директор заповідника Богдан Лазорак. Презентація запланована на четвер, 28 травня, вона пройде в академічному форматі із онлайн-трансляцією.

Збірник рекомендований науково-методичною радою ДІКЗ "Нагуєвичі" та вченою радою ДДПУ ім. І. Франка. Книга буде цікава перш за все для науковців, музеєзнавців, етнографів, студентів, краєзнавців та шанувальників спадщини Івана Франка, - характеризує видання директор департаменту культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк.

За словами директора заповідника «Нагуєвичі» Богдана Лазорака, понад 2, 5 роки наукових досліджень, конференцій, семінарів, архівних, експедиційних та приватних пошуків таки дали свій результат – склали основу книги, яка покликана розповідати історичну правду та леліяти історичну пам'ять про Івана Франка, його спадщину, а також історію та культуру Франкового краю та України загалом.

Книга репрезентована новими документальними матеріалами, статтями і повідомленнями, оглядами та рецензіями з актуальних проблем франкознавства, музейної справи, історії України та суміжних країн, культурології, мистецтвознавства, етнографії, музикознавства, літературознавства, історичного краєзнавства, археології, джерелознавства, тощо, - розповідає пан Лазорак.

Що важливо до редакційної колегії фоліанту увійшов Роланд Франко – внук Івана Франка, кандидат технічних наук, голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, дипломат, а також чимало вчених із України та різних куточків світу, які займаються франкознавством.

Час проведення презентації - 12.00-13.30, місце локації - подвір'я садиби Франків у Нагуєвичах. Дійство транслюватимуть онлайн о 12.00 на фейсбук сторінці ДІКЗ "Нагуєвичі".

Проєкт, який презентувати свіжий погляд на Каменяра: у заповіднику "Нагуєвичі" видали збірку "Садиба Франка".


Наталя Зелена


Социальные комментарии Cackle