28.08.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Сьогодні Доброгостів відзначає 499-ту річницю першої писемної згадки про село

Сьогодні Доброгостів відзначає 499-ту річницю першої писемної згадки про село

У величний день Успіння Пресвятої Богородиці мешканці Доброгостова відзначили важливу історичну подію – 499 років від дати першої писемної згадки про село.

З цієї нагоди односельчан привітала і повідомила про цю знаменну дату Ганна Гундер, вчитель історії Доброгостівської ЗСШ імені І. Боберського.

03.jpg

Ганна Федорівна розповіла про те, що Доброгостів на початку XVI століття входив до Королівства Польського. Тоді ж Трускавець, Доброгостів, Стебник і сусідні села увійшли до Дрогобицького староства. У той час королівська земельна комісія почала визначати межі цих населених пунктів. І 28 серпня 1521 року Король Зиґмунд I Старий видав декрет про розмежування меж Трускавця, Доброгостова і Стебника, який зберігся у польських архівах.

Копію цього документу передав шкільному краєзнавчому музею декан історичного факультету Дрогобицького педуніверситету, професор Леонід Тимошенко. Науковці вважають, що саме ця дата – 28 серпня 1521 року - є початком відліку часу для Доброгостова.

За словами Ганни Гундер, краєзнавчий музей звернувся до сільського голови з пропозицією - ініціювати затвердження цієї дати Днем Доброгостова.

Отже, Доброгостову - 499 років! Але не з часу заснування, а з часу першої писемної згадки. І через рік село відзначатиме півтисячний ювілей!

Ольга КУЦ


06.jpg

05.jpg

07.jpg


Социальные комментарии Cackle