07.09.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Школа у Доброгостові носить ім’я І. Боберського і вирізняється сильним педагогічним колективом

Школа у Доброгостові носить ім’я І. Боберського і вирізняється сильним педагогічним колективом

Доброгостівська загальноосвітня школа, як й інші навчальні заклади, сьогодні вчиться працювати в умовах адаптивного карантину. Першого вересня 430 учнів сіли за шкільні парти - навчання відбувається в одному приміщенні, закріпленому за класом, переходити в інші кабінети школярі будуть лише на деякі предмети, до спортзалу чи у майстерню на трудове навчання.

- Школа перевантажена - розрахована на 360 дітей, а навчається 430 учнів, - розповідає директорка закладу Світлана Савчук. - Додатковий клас довелося зробити в актовій залі, де ми поставили парти й проводяться уроки. Майстерня, кабінет інформатики і музей за класами не закріплювали.

За словами директорки, приміщення школи, яке було здане в експлуатацію в 1972 році, потребує капітального ремонту. З 2016 року, відколи Світлана Ярославівна очолила заклад, спільними зусиллями: батьків, громади села, коштів, виділених районною радою, й фінансування проєкту, який здобув перемогу в обласному конкурсі, вдалося повністю перекрити дах. І це -першочергові роботи, але потрібно ще оновити фасад будівлі, поміняти електропроводку, відремонтувати шкільні приміщення. Цього року завдяки батькам були зроблені ремонти в перших класах. Є також небайдужі люди в селі, підприємці, які йдуть назустріч проханням керівництва школи і надають допомогу. І колектив закладу долучається до пошуку додаткового фінансування – завдяки старанням завучки Лесі Мирославівни Васьків, яка є головою ГО «Розвиток села Доброгостів», школа отримала перемоги а обласному конкурсі мікропроєктів, а також у ПРОООНівському проєкті.

01.jpg

- Наша школа – надзвичайно сильна кадрами, – розповідає Світлана Савчук. – Завдяки таким педагогам, як Наталя Богданівна Прокопів ( викладачка з французької мови), Марія Василівна Дуда (вчителька біології), Світлана Михайлівна Колодій викладає музичне мистецтво, керує ансамблем «Галичанка», Надія Орестівна Гуняк (вчителька образотворчого мистецтва), Микола Олексійович Котормус ( вчитель фізичного виховання), Микола Степановч Васьків ( трудового навчання) щорічно учні школи здобувають перемоги в обласних олімпіадах та у районній спартакіаді. Світоглядні цінності в учнів формує вчителька християнської етики Степанія Михайлівна Гундер.

Приміщення школи всередині справляє надзвичайно приємне враження – відремонтовані коридори, вазони на підвіконниках, стіни розписані мотивуючими для учнів меседжами. Є навіть родовідне дерево, гілки якого увінчані фотографіями дітей і класних керівників. Це все зроблене власними силами – вчителів й учнів, які вирішили перетворити свою школу у сучасний заклад, де панує позитивна атмосфера.

07.jpg

Славиться школа також унікальним історико-краєзнавчим музеєм «Благословенні сліди мого краю». Він створювався майже 30 років і є здобутком праці великого колективу: учнівського, батьківського, громади Доброгостова. Ініціатором створення й ідейним натхненником формування музею є вчителька історії Ганна Федорівна Гундер.

- У мене була мета створити кімнату- світлицю з рушниками, підлогою, вимощеною глиною, справжньою піччю, - розповідає Ганна Федорівна. - Тут мали б відбуватися всі наші традиційні дійства- вечорниці, майстер-класи з писанкарства, пекли б з учнями хліб, освоювали народні ремесла. І я вже позбирала потрібні речі, але немає місця, бо школа переповнена. Й коли отримала цей кабінет – поставила за мету, все, що я зможу – відтворю й збережу.

02.jpg

У музеї нині – надвичайно багато експонатів: артефакти кінця ХІХ – першої половини ХХ століття, шематизм Перемишльської єпархії, експонати з часів Першої світової війни: кулі, пляшки, лопата, якої рили окопи січові стрільці, чаша, з якої вони причащалися, посуд з криївка УПА, листи із заслання і совєтських тюрем репресованих мешканців Доброгостова, унікальні світлини, розкішна колекція народного одягу, дерев`яні вироби, керамічний посуд й інші пам`ятки, які ілюструють історію села.

03.jpg

Окремий стенд присвячений Івану Боберському, видатному громадському діячу, педагогу, голові українського гімнастичного товариства «Сокіл», автору підручників з фізичного виховання молоді, який сприяв становленню Пласту і його назви. Іван Боберський народився у Доброгостові в родині священника, а похований в Словаччині у маленькому містечку Тржичі. Сьогодні Доброгостівська школа носить його ім’я.

- Речі у музеї не лежать мертво, ми тут працюємо, проводимо екскурсії, уроки, майже кожну тему пов’язуючи з місцевим матеріалом, - запевняє Ганна Гундер. - Ми виховуємо в наших учнях почуття власної гідності і самоідентичності через осмислення досвіду наших батьків, дідів, через розуміння історії й культури нашого села і всієї України.

04.jpg

Що ж, можемо лише по-доброму позаздрити учням Доброгостівської школи, які мають можливість навчатися у таких чудових наставників. І побажати вчителям та школярам у цьому навчальному році зростання, злагодженої праці, взаєморозуміння, підтримки і натхнення. Нехай цей рік принесе нові перемоги та досягнення, буде успішним у навчанні й реалізації задумів та планів!

Ольга КУЦ

00.jpg

051.jpg

11.jpg

06.jpg

14+.jpg

15.jpg

12.jpg

10.jpg

17.jpg

09++.jpg

09+.jpg

18.jpg

08.jpg

19.jpg

Социальные комментарии Cackle