01.07.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Проти народу не попреш: відрізок дороги Дрогобич-Трускавець знову звільнили від бетонних блоків

Проти народу не попреш: відрізок дороги Дрогобич-Трускавець знову звільнили від бетонних блоків

Так відбувається вже не вперше - люди, яким урвався терпець, розблоковують відтинок дороги до Трускавця. Лише вчора там відновили блоки, поставивши їх у два «поверхи», а сьогодні вранці їх знову демонтували, звільнивши шлях для руху транспорту.

Нагадаємо, що дорогу перекрито рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 17 березня. Офіційна версія – небезпека після утворення карстового провалля у межах другого рудника стебницького «Полімінералу».

Однак є інформація, що так зробленого для того, аби «вибити» від уряду фінансування для будівництва об’їзної дороги до Трускавця.

Заступник міського голови Трускавця, депутат обласної ради Олексій Балицький підтвердив, що на рівні держадміністрації і Кабміну існує попередня домовленість про виділення коштів з резервного фонду. Як тільки буде отримане бодай часткове фінансування на нову дорогу через Модричі, можна буде говорити про відкриття заблокованого відтинку для руху легкового транспорту.

- Стараємося, аби до завершення карантину й до початку заїзду відпочивальників до Трускавця це було зроблено, - повідомив чиновник раніше.

Інформацію про те, що дорога до Трускавця отримає дозвіл від обласної комісії для використання після отримання коштів підтвердив й депутат обласної ради Михайло Задорожний. Пан Михайло повідомив у соцмережі Фейсбук: «Я також ставив це запитання великому начальству. Чекають оголошення тендеру та виділення коштів».

Тобто Трускавець став заручником політичних інтриг - дорогу до міста-курорту перекрили з метою тиску на уряд, не переймаючись незручностями добирання людей й іміджевими втратами для курорту.

Зазначимо, що науковці стверджують: карстовий провал, який стався 15 березня цього року, жодним чином не змінив стан існуючої дороги Львів-Трускавець. Про це повідомив Василь Дяків, доцент кафедри екологічної та інженерної геології та гідрогеології Львівського національного університету імені Івана Франка, старший науковий співробітник Інституту гірничо-хімічної промисловості.

На жаль, думки фахівців, які багато років досліджують проблеми карстонебезпечних зон, ігноруються. Служба автомобільних доріг Львівської області 8 травня оголосила відкриті торги «Будівництво автомобільної дороги державного значення Т-14-02 Східниця – Пісочна. Стартова ціна – майже 240 млн грн, відрізок 3,8 км.

Тендер оголошено без фінансування від уряду. За словами керівника Служби автомобільних доріг Львівської області Олега Берези, гроші мали б бути виділені під час перегляду держбюджету у червні. Однак, очевидно, державні кошти скерують для подолання наслідків повеней на заході України. Тому дилема, коли ж буде офіційний дозвіл на відкриття дороги до Трускавця, наразі залишається без відповіді.

Вікторія УТРИН

Фото і відео Андрія Сироти

Социальные комментарии Cackle