25.03.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Прогулянки в малолюдних місцях, виклики сімейних лікарів додому, рецепти «Доступних ліків» онлайн – нові реалії в умовах карантину

Прогулянки в малолюдних місцях, виклики сімейних лікарів додому, рецепти «Доступних ліків» онлайн – нові реалії в умовах карантину

Коронавіурс, з якого сьогодні починають інформаційні стрічки новини усі сайти та телепрограм, поставив життя України на сповільнення: працюємо вдома, вчимося дистанційно, слухаємо концерти зірок онлайн, віртуально відвідуємо музеї. Та чи не найбільше клопотів у період карантину в батьків із дітьми: як їх залучити до корисного проведення часу, чи слід гуляти з ними на вулиці а як потрапити до лікаря, коли виникла гостра необхідність? Усі ці питання «Джерела Трускавця» адресували Лесі Остапено, заступнику головного лікаря з лікувальної роботи КНП «Дрогобицька міська поліклініка». А ще  розпитали, як в умовах карантинних обмежень функціонує поліклінічне відділення.

За твердженнями медика – заборон від МОЗ гуляти з дітьми в період карантину немає. Однак повинні самостійно включити здоровий глузд: уникати з дітьми місць масового скупчення людей та не брати їх з собою в магазини, оскільки там ще складніше простежити, чи дотримуються діти гігієнічних вимог: не облизують пальці, не торкаються руками обличчя та не беруть крам в руки. Доведено, що найчастіше вірус діти підхоплюють від дорослих, однак, на щастя, в дітей перебіг коронавірусу  протікає в легші й формі.

ост1.jpg

- Для прогулянок з дітьми ми рекомендуємо малолюдні місця, якщо немає можливості виїхати за межі міста, скажімо, на дачну ділянку або ж в ліс – тоді гуляйте в парку, але дотримуйтеся дистанції між людьми та стежте, щоб дитина не контактувала із іншою малечею. Через такі контакти заборонені прогулянки на дитячих майданчиках у дворах багатоповерхівок, оскільки там велике скупчення, як дорослих так і дітей, відтак вірус може жити на поверхнях качель та чатувати на вас. Тому, щоб вберегти своє чадо – уникайте таких місць, а після будь-яких прогулянок ретельно мийте руки дома, - рекомендує Леся Остапенко.

Також слід пам’ятати, що вірус тривалий час може жити на верхньому одязі, в якому ходите на прогулянки та в магазини, тому його краще виносити на балкон та провітрювати. Одягати маску, коли ви на вулиці – лікар не рекомендує, вона потрібна лиш тим людям, які кашляють, чи відчувають, що мають ознаки ГРВІ.

Якщо вам необхідна консультація із сімейним лікарем щодо здоров’я дитини в час карантину, то Леся Остапенко закликає: бігти в поліклініку не слід.

- Зателефонуйте спочатку сімейному лікарю, поясність причину нездужання. Якщо буде гостра необхідність консультації у інших (вузьких) спеціалістів – лікар запропонує вам прийти в поліклінічне відділення. В протилежному випадку в Дрогобичі затвердженні норми, що під час карантину сімейні лікарі навідують хворих при потребі  дома. Це правило найперше розповсюджується на дітей та лежачих недужих пацієнтів, - повідомляє пані Остапенко.

В умовах карантину – пацієнтам, які йдуть в поліклініку на вході вимірюють температуру тіла. Якщо вона підвищена, то до свого лікаря ви не потрапите, такого пацієнта скеровують в спеціальну кімнату до чергового медика.

- Закликаємо містян прислухатися до рекомендацій медиків та без гострої потреби не відвідувати поліклініку,-бб9 і тим самим не робити в медичному закладі скупчень, черг та не давати шансів вірусу стрімко розповсюджуватися. Повідомляю, що на період карантину скасовані медогляди на водійські права, УЗД-обстеження, планові огляди малечі та їхні щеплення,тощо. Що стосується рецептів для людей похилого віку за програмою «Безкоштовні ліки», то лікарі їх виписують онлайн, а пацієнтам скидають код на мобільний телефон. За цим кодом в аптеці і видають ліки, тому необхідності приходити за такими рецептами в поліклініку немає жодної, - наголошує медик.

Наталя Зелена 
Социальные комментарии Cackle