26.06.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Полігон у Брониці діючий до 2023 року – таку відповідь від ЛОДА отримала мерія Дрогобича

Полігон у Брониці діючий до 2023 року – таку відповідь від ЛОДА отримала мерія Дрогобича

У офіційному документі зазначено, що Дрогобицький міський полігон для захоронення твердих побутових відходів, який розташований поблизу села Брониця – визначений як діючий та не підлягає закриттю. Документ такого змісту на петицію дрогобичан щодо сміттєвої кризи у Дрогобичіофіційно надала ДМР Львівська обласна державна адміністрація  за підписом заступника голови ЛОДА Юрія Бучка. 

Діючим полігон визнано до 2030 року, відповідно до Стратегії управління відходами у Львівській області, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 21 грудня 2017 року. «Відповідальним за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, зокрема в частині рекультивації полігону, є КП «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської рад», – йдеться у офіційній відповіді.

Посилаючись на роз`яснення з цього приводу Міністерства юстиції України, у Львівській ОДА зазначають, що особи, які перешкоджають КП «КМГ» Дрогобицької міської ради дотримуватись вимог природоохоронного законодавства, тобто проводити рекультивацію полігону, винні у порушенні природоохоронного законодавства і притягаються до дисциплінарної, адміністративної, цивільної чи кримінальної відповідальності. Отже, особи, які вже декілька років поспіль блокують роботу Дрогобицького сміттєзвалища поблизу села Брониця, порушують Законодавство і за це можуть бути притягнуті до відповідальності – такі висновки випливають із документу від ЛОДА.

Нагадаємо, у міській раді Дрогобича вже тривалий час наявний робочий проєкт для рекультивації міського сміттєзвалища поблизу села Брониця, на який отримано експертний звіт, однак через перешкоджання доступу до обєкту окремими особами, роботи провести не вдається.

Варто зазначити, що за проєктом рекультивації сміттєзвалища передбачено комплекс заходів спрямованих на зменшення засміченої території, покращення водно-повітряного режиму ґрунтів прилеглих ділянок, створення зони додаткового складування ТПВ, продовження терміну експлуатації сміттєзвалища. Щоб провести рекультивацію сміттєзвалища необхідно спочатку привести його до норм експлуатації полігонів побутових відходів.

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України також розглянули рішення Дрогобицької міської ради щодо електронної петиції «Про сміттєву кризу у Дрогобичі» надіслали офіційну відповідь: «Відповідно до Законодавства України, вирішення питань, пов`язаних з розміщенням твердих побутових відходів Дрогобича та дрогобицького району відноситься до компетенції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування».

Зазначимо, що на сьогодні на Дрогобиччині централізований вивіз побутового сміття на полігони здійснюють лише 47 населених пунктів, що становить трохи більше половини населених пунктів району. Це один з найнижчих показників охоплення централізованим вивезенням ТПВ у Львівській області. Тому проблема поводження з побутовими відходами для району стоїть особливо гостро.

Вікторія УТРИН


Социальные комментарии Cackle