15.10.2018 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Обробка полів хімікатами: на Дрогобиччині селяни заявили про порушення норм та погіршення здоров’я

Обробка полів хімікатами: на Дрогобиччині селяни заявили про порушення норм та погіршення здоров’я

Мешканці заявляють про порушення під час авіаційного обприскування полів в селі Тинів Дрогобицького району.

Про це повідомив сільський депутат Петро Кузів, пише ZIK.

З його слів, господарство «Захід-Агро МХП» проводило хімічну сушку соняшника – кропили поля з вертольота, при цьому нехтуючи санітарними нормами..

Не було неналежно та вчасно поінформовано населення, недотримані санітарні норми – обприскування здійснювалось дуже близько від села та городів при нормативній відстані в 1000 м, роботи проводились у денний час, при тому що нормами передбачено тільки в ранковий та вечірній, вертоліт розвертався та постійно пролітав над населеним пунктом та річкою.

«Мали би бути сигнальні попереджувальні знаки, поінформоване населення. Не було розклеєно оголошень на стовпах, люди не були поінформовані належним чином.

Щоб проводити такі роботи є норми, які передбачають заборону ближче ніж за 1 км здійснювати сільськогосподарські та інші роботи, випасати тварин ближче ніж за 2 км, необхідно вивезти пасіки до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км. Вони кропили ділянку, яка розміщена поряд з пасовищем, буквально за 10 м. Грубо порушили усі санітарні норми. Ми в селі вчора провели збори, хочемо зібрати позачергову сесію, щоб цим питанням зайнялися правоохоронні органи», – повідомив депутат.

З його слів, після такої обробки люди масово почали скаржитись на самопочуття, у багатьох розвинулись діарея, блювотиння та запалення слизових оболонок, спостерігалось падіння бджолосімей, худоба масово хворіє на ноги.

«На зборах, які відбулись 14 жовтня в селі Тинів, прийнято рішення про визнання контролю за використання агрохімікатів незадовільним, а також прийнято рішення про повну заборону використання агрохімікатів на території села Тинів, зобов’язано голову сільської ради терміново скликати позачергову сесію сільської ради, де розглянути випадки отруєння населення агрофірмою, а також скерувати звернення до правоохоронних органів та органів державної влади», – додав П.Кузів. 


Социальные комментарии Cackle