20.11.2018 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

На Львівщині збудують норкову ферму за стандартами ЄС

На Львівщині збудують норкову ферму за стандартами ЄС

Євростандарт WelFur з утримання хутрових тварин вперше в Україні запровадять саме у Львівській області.

Поблизу Бродів на території Язлівчицької та Лешнівської сільських рад (за межами населених пунктів) до літа наступного року планують збудувати тваринницьку ферму з промислового вирощування норок, повідомляє «Вголос».

Норкову ферму буде споруджено за найвищими європейськими стандартами з утримання хутрових тварин, а розведення тваринок буде відповідати «Програмі оцінки утримання тварин», яку розробили сім провідних університетів та інститутів Європи. Створення бізнесу з вирощування норок також буде в межах принципів, що їх закладено в Угоді про асоціацію України з ЄС.

Інвестором нового інвестиційного проекту у Львівській області є данська компанія «Айкон Девелопмент» (Eikon Development). Загалом Данія є світовим лідером у галузі вирощування норок, а також у частині добробуту тварин та стійкості галузі вирощування норок. 350 данських підприємств торгують з українськими компаніями, 110 з них мають свої представництва та виробничі потужності в Україні, половина з яких розташовані саме у Західній Україні, де вони вважають є сприятливіший інвестиційний клімат.

Як запевнив під час прес-конференції у Львівському прес-клубі генеральний директор «Айкон Девелопмент» Пол А.Бах, за євростандартами WelFur тваринки на фермі будуть утримуватися у належних умовах проживання, мають бути правильні розміри кліток, доступ до свіжого повітря, укриття від опадів, постійний догляд за здоров’ям поголів’я, рецептура приготування кормів для них, використання свіжих інгредієнтів у харчуванні. Важливим пунктом у європейських стандартах є також присутність іграшок у вольєрах для тваринок.

Керівник проекту з українського боку Володимир Федина наголосив, що нова норкова ферма буде дотримуватися високих стандартів не тільки вирощування тварин, а й стосовно охорони навколишнього середовища, утилізації відходів. Їх запровадження відбуватиметься в межах імплементації положень глави 4 «санітарні та фітосанітарні заходи» (статті 59-74) Угоди про асоціацію Україна-ЄС. А європейський стандарт поводження з тваринами інтегрований в Угоді Україна-ЄС у статті 59.

Сьогодні в Україні майже 200 підприємств задіяно в секторі виробництва хутра, які продають  виробів на понад 400 млн. доларів. Цей бізнес має усі шанси розвиватися в Україні і приносити нашій державі валютні надходження.

У будівництво нової ферми планують інвестувати 10-11 млн. євро. Термін їх окупності – до чотирьох років. На новому підприємстві буде утворено до 350 нових робочих місць із зарплатою 10-12 тис грн. (після вирахування податків). Орієнтовна сума платежів у бюджети різних рівнів – понад 74 млн. грн. Планова потужність нової ферми 300 тисяч норок, з яких 250 тисяч самки – основне стадо.

До речі, за повідомленням директора департаменту агропромислового розвитку області Людмили Гончаренко, колись біля Бродів працювала хутрова ферма. Нині найближча схожа ферма – «Галичхутро» працює у Сокальському районі з поголів’ям 10 тисяч норок. А якщо зазирнути у давні історичні часи, що ще в далекому 1891 році на Івано-Франківщині почали промислово вирощувати хутрових звірів.

У планах данської компанії «Айкон Девелопмент» будівництво поруч з фермою біогазового заводу для переробки відходів ферми у відновлювальну енергію, а також встановлення сонячних панелей для виробництва електроенергії.

Социальные комментарии Cackle